• Головна
  • Близько 15 країн готові надати війська для миротворчої місії в Україні – Bloomberg
15:15, Вчора

Близько 15 країн готові надати війська для миротворчої місії в Україні – Bloomberg

Лише шість країн із 30, що входять до так званої коаліції охочих, висловили готовність відправити свій військовий контингент в Україну. Серед них – Велика Британія, Франція, а також країни Балтії (очевидно, Латвія, Литва й Естонія).

Про це повідомила французька інформаційна агенція AFP. Зазначається, що Європа чекає на американські гарантії безпеки для миротворців.

Нарада очільників оборонних відомств відбулася 10 квітня у Брюсселі (Бельгія). Європейські чиновники, на яких посилається агенція, пояснили, що більшість держав-учасниць "коаліції охочих" утримуються від такого кроку, незважаючи на зростання загроз з боку Росії та заклики посилити військову підтримку України.

"Добре було б зрозуміти, до чого приведе ця місія, і що ми робитимемо: чи підтримуватимемо ми мир, стримуватимемо або виступатимемо силами заспокоєння", – заявив міністр оборони Швеції Пол Юнсон, говорячи, що їм важливо це прояснити перед ухваленням рішення про відправлення миротворців.

Цю думку поділяють і Нідерланди, заявив міністр оборони країни Рубен Брекельманс.

"Яка потенційна місія, яка буде мета? Який мандат? Що ми робитимемо за різних сценаріїв, наприклад, якщо буде якась ескалація з боку Росії?.. Дуже важливо мати на борту Сполучені Штати, але також має бути зрозуміло, який це тип місії і чого ми вимагаємо від США", – висловився він.

За інформацією видання Bloomberg, далі в цьому питанні "коаліції охочих" заважає рухатися відсутність американських гарантій захисту для європейських миротворців, якщо їм доведеться зіткнутися з російськими військами. Прем'єр-міністр Британії Кір Стармер дав зрозуміти, що міжнародна коаліція буде життєздатною тільки за наявності гарантій безпеки з боку США.

"Головною проблемою для європейських союзників, які намагаються виробити будь-який план, є те, що вони переважно не знають про зусилля США та Росії припинити бойові дії. Адміністрація Трампа провела кілька раундів переговорів як з українськими, так і з російськими офіційними особами, сподіваючись забезпечити припинення вогню, але не побачила жодних відчутних результатів. Сторони так і не закріпили умови, і удари тривають", – йдеться в публікації AFP.

Як повідомляв OBOZ.UA, премʼєр-міністр Канади Марк Карні заявив, що країна ще не вирішила, чи приєднуватиметься до зусиль союзників щодо формування миротворчого контингенту військ і відправлення його в Україну після завершення війни з Росією. За його словами, рішення залежатиме від обставин.

Депутат словацької опозиційної партії "Свобода та солідарність" Юрай Крупа виступив за відправлення в Україну миротворців. Однак наголосив: для цього потрібно, щоб після виборів у Словаччині змінилася влада.

Інформує obozrevatel.com

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...