
21:03, Вчора
Експерт пояснив, про що свідчить взяття в полон китайських військових
- Українські військові взяли в полон китайських громадян, які воювали на боці Росії.
- Публічне розголошення цієї інформації дає США додатковий важіль тиску в деяких геополітичних питаннях.

Китайці воюють на боці Росії
Нещодавно українські військові взяли в полон громадян Китаю, які воювали на боці Росії. Публічне розголошення цієї інформації було обґрунтованим кроком, адже її можна використати в інтересах України.
Водночас цим фактом можуть скористатися і Сполучені Штати. Як зазначив політолог Ігор Рейтерович у розмові з 24 Каналом, участь китайців у війні на боці Росії може стати додатковим важелем тиску у відносинах США як з Пекіном, так і з Москвою.
Китаю доведеться серйозно задуматися
Якщо інформація, озвучена президентом України Володимиром Зеленським, про 155 громадян Китаю, які можуть воювати у складі російської армії, підтвердиться, і з'являться додаткові докази – ця історія отримає нове, набагато ширше звучання.
Скористається цим не лише Україна, яка вже зробила правильний крок, публічно оприлюднивши цю інформацію. Насамперед цією ситуацією скористаються Сполучені Штати – саме це буде найцікавішим моментом.
Це дає США додатковий важіль тиску, щоб вимагати суттєвих змін у їхніх відносинах з Росією або впливати на Китай у питаннях тарифів. Виникає новий геополітичний трикутник: Вашингтон – Пекін – Москва. Це – ще один привід для китайців замислитися: чи варта ця війна їхньої участі взагалі.
Цікаво! У Китаї заявили, що наразі їм "немає чим поділитися" з цього приводу. Там наголосили, що офіційна позиція Пекіна стосовно війни Росії проти України є "об'єктивною та справедливою".
Політолог чув думки, що не варто було публічно це розголошувати, мовляв, краще було "тишком-нишком" поговорити з Китаєм, домовитися про щось кулуарно. Але уявімо ситуацію: ми домовляємось з Пекіном потай, американці дізнаються про це – і що вони подумають: "Ми вам допомагаємо, а ви з китайцями кулуарні ігри граєте?".
Тому оприлюднення цієї інформації – правильне рішення. З одного боку, це сигнал США: "Ми вас попереджали, ось що відбувається". З іншого – це сигнал і Китаю: "Ми не звинувачуємо вас у прямій участі у війні, але просимо розібратися з ситуацією. Якщо це проблема, яку ви не контролюєте – вирішіть її. Обговорімо їхню передачу, але за відповідних умов".
З видачею людей буде взагалі дуже цікава ситуація,
– зазначив Ігор Рейтерович.
Якщо Китай звернеться з проханням про їх видачу – їх спершу потрібно буде судити, бо вони порушили як українські закони, так і міжнародні документи. Ймовірно, і китайські закони також – адже в Китаї найманство заборонене.
Публічність у цій справі принесла більше плюсів. Тепер підтримка Росії з боку Китаю – вже не лише економічна, а й потенційно військова. Це неприємна новина для Пекіна, який намагається зберігати образ нейтральної сторони. Але всі й так знають, що Китай торгує з Росією і фактично допомагає їй.
Інформує 24tv.ua
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
Скільки коштує тимчасова прописка в столиці та що потрібно знати
Новини компаній
15:00
Вчора
10:00
10 квітня
ТОП новини
Оголошення
09:34, 1 квітня
2
11:56, Сьогодні
12:20, 4 квітня
76
live comments feed...