16:56, 30 грудня 2024 р.
Як за гроші європейського банку відновлюється освіта Київщини
Як за гроші європейського банку відновлюється освіта Київщини
Попри війну, фотографії руйнувань на Київщині дедалі частіше поступаються місцем світлинам відбудованих об’єктів, зокрема шкіл. Відновлення навчальних закладів столичного регіону співфінансується численними міжнародними програмами. Один із прикладів — проєкти з відбудови шкіл у межах Програми з відновлення України, яка фінансується Європейським інвестиційним банком (ЄІБ). Школи не лише реконструюють, а й модернізують. У багатьох закладах роботи вже тривають. Між тим деякі заклади освіти досі очікують старту робіт через бюрократичні затримки. На якому етапі ремонт кожної зі шкіл на кінець 2024 року, дізнавалася КВ.
Як повідомили КВ в Департаменті регіонального розвитку Київської облдержадміністрації (ДРР КОДА), у 2024 році у рамках Програми з відновлення України фінансуються капремонти девʼяти пошкоджених війною шкіл області, а саме:
- Баришівського ліцею ім. Миколи Зерова;
- Рудницької гімназії;
- Лукашівського ліцею;
- Загальноосвітньої школи І-ІІ ступенів в селі Богданівка;
- Мокрецького ліцею;
- Початкової школи № 1 в селищі Гостомель;
- Макарівського ліцею №1;
- Мотижинського ліцею;
- Копилівського ліцею.
Вказаний перелік, як нагадали в Департаменті, був затверджений наказом Міністерства розвитку громад, територій та інфраструктури від 23.07.2023 року № 630 (в редакції від 23.10.2024 року № 1171), а формувався він на основі заявок місцевої влади. Згідно з цими документами, бюджет відновлення девʼяти шкіл на 2024 рік становить 242,66 млн гривень.
У ДРР КОДА зауважили, що капремонти цих шкіл співфінансуються з обласного бюджету і станом на грудень поточного року покриття витрат їх капремонтів виглядає так:
На час виходу цього тексту роботи велися у шести закладах. Ще три перебували на етапі обрання підрядників.
У КОВА розповіли, що всі ці школи були пошкоджені на етапі активних бойових дій в області навесні 2022 року. Але обʼєднує їх не лише пережиті руйнування. Проєкти капремонтів, крім усунення пошкоджень, передбачають осучаснення: впровадження енергоефективних технологій (утеплення будівель, встановлення енергоощадних вікон та дверей), дотримання вимог безбарʼєрності, оновлення внутрішніх приміщень та інженерних мереж, благоустрій та озеленення дворів, а також – облаштування укриттів. При цьому відновлення кожної школи має свої особливості, далі про кожну – детальніше.
Баришівський ліцей ім. Миколи Зерова
Баришівський ліцей ім. Миколи Зерова є одним із найбільших закладів загальної середньої освіти в однойменній громаді, який налічує майже 950 учнів. Його будівлю пошкодила вибухова хвиля під час ракетної атаки – вибило вікна та двері, пошкодило стіни та покрівлю, з ладу виведені інженерні мережі. Упродовж 2023-2024 років навчання відбувається у змішаному форматі потижнево у сусідньому приміщенні.
У травні 2024 року ДРР КОДА обрав підрядником для виконання капремонту ТОВ “БК “Київ-М-Буд”, ціна договору з яким склала 72,3 млн гривень. Крім спільних для всіх девʼяти шкіл робіт, в Баришівському ліцеї запланована заміна покриття на прилеглій території, встановлення огорожі та нових сходів з пандусом. Також в ліцеї облаштують два додаткові класи в третьому корпусі.
Хід капремонту станом на червень 2024 року… та станом на листопад 2024 рокуРудницька гімназія
Будівля Рудницької гімназії, де до війни навчалося 130 дітлахів, також постраждала від влучань.
Рудницька гімназія після деокупаціїПерший тендер на обрання підрядника ДРР КОДА оголосив ще на початку квітня 2024 року, однак охочих виконати роботи не знайшлося. За результатами другого тендеру у травні підписали договір ціною 62,04 млн гривень з ТОВ “Класика комфорту”.
Капремонт стартував влітку та, серед іншого, передбачає заміну пошкоджених та зношених конструкцій будівлі, а також її посилення.
Хід капремонту станом на липень 2024 року… та станом на жовтень 2024 рокуПід час капремонту в Рудницькій гімназії, крім утеплення фасаду та заміни вікон, енергоефективності збираються досягти, встановивши котли опалювання.
Лукашівський ліцей
Ще один навчальний заклад Баришівської громади, який відбудовується в рамках Програми з відновлення України – Лукашівський ліцей, в якому до початку “повномасштабки” здобувало освіту 200 учнів. Ліцей зазнав пошкоджень у березні 2022 року внаслідок влучання снаряда.
Стан Лукашівського ліцею після влучанняНа початку серпня ДРР КОВА визначилися з підрядником – ним стало ТОВ “Астон Люкс” (ціна договору – 38,51 млн гривень). Проєктом капремонту передбачено підсилення стін будівлі. Серед покращень, які матиме ліцей – оновлення всіх інженерних мереж, в тому числі вентиляції в їдальні та спортзалі.
Хід капремонту станом на вересень 2024 рокуШкола в Богданівці
Загальноосвітня школа в селі Богданівка Великодимерської громади під час окупації населеного пункту слугувала штабом російських окупантів, які під час відступу її спалили.
Стан будівлі школи у Богданівці після деокупаціїНаразі шукають підрядну організацію для виконання ремонту школи. Перший тендер оголосили у вересні, але його довелося відмінити через дискваліфікацію всіх учасників. Другий тендер ще триває.
У рамках реалізації енергоефективних рішень у школі задекларовано утеплення підлоги над підвалом. Також проєкт передбачає постачання нових меблів, навчальних верстатів та кухонного обладнання (овочерізка, картоплечистка, морозильні шафи, пароконвектомат, мармітні плити, електросковорода тощо).
Рендер капремонтуМокрецький ліцей
Значних руйнувань зазнав ліцей в селі Мокрець на Броварщині, яке місяць було в окупації. Його відновлення теж ще не розпочато, хоча підготовка розпочалася ще в лютому 2023 року, коли ДРР КОДА замовило розробку відповідної проєктно-кошторисної документації. Однак через рік документи відкоригували відповідно до поточних цін та погодили фінансування робіт коштом Програми з відновлення України. Станом на 30 грудня з підрядником ще визначаються.
Наслідки пошкоджень Мокрецького ліцеюРемонтуватимуть будівлю Мокрецького ліцею, як запевняють в КОДА, із застосуванням сучасних технологій. Заплановано обладнання опалювальних приладів терморегуляторами, облаштування автоматизованої системи опалення та вентиляції.
Водночас у Калитянській селищній громаді, до якої входить Мокрець, наголошують, що питання прискорення капремонту будівлі школи, яка до того ж прийняла дітей ВПО, є критичним. За словами, в.о. селищного голови Сергія Рудницького, будівля ліцею знаходиться в жахливому стані і під впливом зовнішніх факторів зазнає ще більших руйнувань. Крім цього, як зауважив він, нині гостро постала проблема енергозбереження через значні тепловтрати, зокрема, через дах.
Рандом капремонтуПочаткова школа в Гостомелі
У селищі Гостомель, однієї з перших цілей окупанта, в рамках Програми капітально ремонтуватимуть початкову школу №1.
Приміщення початкової школи в Гостомелі, що потребують капремонтуРемонт тут ще не розпочався. Триває тендерна закупівля, в техзавданні до якої прописано, що в рамках оновлення заплановане, зокрема, підсилення дверних прорізів, заміна покриття підлоги в окремих приміщеннях, ремонт в підвалі, утеплення фасадів, цоколя та горища теплоізоляційними плитами.
Рандом капремонтуМакарівський ліцей №1
У рамках Програми з відновлення України фінансуються капремонти одразу трьох шкіл Макарівської громади Бучанського району. Один з них – Макарівський ліцей №1, де до війни навчалося понад тисячу учнів. Під час активних бойових дій на Київщині були пошкоджені опорні конструкції будівлі, покрівля, фасад, з ладу виведені інженерні мережі.
Фото пошкоджень Макарівського ліцею №1Виконавця капремонту з третьої спроби обрали наприкінці березня 2024 року, ним стало ТОВ “Дипроінбуд” (ціна договору – 89 млн гривень). Роботи з відновлення ліцею стартували в травні 2024 року.
Хід капремонту станом на вересень 2024 рокуУ рамках відновлення будівлю ліцею планують зробити економнішою завдяки встановленню бойлерів зі змінними температурами та енергоощадних LED ламп, облаштуванню зонованого освітлення, а також ізольованих зон для опалення та кондиціонування (зонування дозволить регулювати температуру в різних зонах будівлі залежно від потреби).
Рандом капремонтуМотижинський ліцей
До початку повномасштабного вторгнення у Мотижинському ліцеї Макарівської громади навчалося понад 100 учнів. Навесні 2022 року в заклад влучив ворожий снаряд.
Фото пошкоджень Мотижинського ліцеюОдразу після деокупації пристоличного регіону спільними зусиллями волонтерів, благодійників, вчителів і місцевих мешканців відремонтовано окремі класи, коридори, частково закуплені меблі та техніка. Але для повноцінного функціонування будівля потребувала капремонту.
Підрядника вдалося обрати в травні (ТОВ “Моноліт-Центр”, ціна договору – 58,8 млн гривень), а в червні роботи стартували.
Хід капремонту станом на вересень 2024 рокуУ ході капремонту Мотижинський ліцей обіцяють зробити комфортнішим та естетично привабливішим, зокрема, завдяки таким дрібничкам як встановлення захисних декоративних решіток на радіатори в спортзалі.
Рандом капремонтуКопилівський ліцей
Від нашестя російської орди також постраждав Копилівський ліцей, де до великої війни навчалися 182 учня, в тому числі діти з особливими освітніми потребами. Будівля зазнала значних пошкоджень у результаті артилерійських обстрілів та авіаударів.
Пошкодження Копилівського ліцеюУ жовтні 2024 року ДРР КОВА визначився з підрядником капремонту – ТОВ “Макроекобуд”, який за 50,56 млн гривень повинен серед іншого замінити покрівлю, відремонтувати вхідну групу, влаштувати пандус, улаштувати підвісні стелі в кабінетах, оновити облицювання стін санвузлів та кухні.
Інформує kyivvlada.com.uaЯкщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
22:13
Вчора
18:45
Вчора
20:06
30 грудня 2024 р.
18:01
30 грудня 2024 р.
ТОП новини
Оголошення
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
17:58, 26 грудня 2024 р.
live comments feed...