• Головна
  • Батьки українських учнів протестують проти шкільної форми
10:00, 10 червня 2019 р.

Батьки українських учнів протестують проти шкільної форми

Батьки українських учнів протестують проти шкільної форми

Громадська організація «Батьки SOS» зареєструвала петицію до президента України про скасування шкільної форми. Виною тому - ситуації, в яких дітей ображають за відмову одягатися «як годиться». Так, на Кіровоградщині першокласницю в капрі не пустили на уроки, а на Миколаївщині ученицю публічно насварили за джинси з прорізами і викликали батьків до школи.

Активісти також вказують на те, що форма часто не може змагатися за зручністю з джинсами, а ще - не дає дітям самовиражатися.

«У гімназії мого сина форма – це не просто «діловий стиль», а недешева і при цьому поганої якості жилетка для всіх і вовняні спідниці для дівчаток. У таку спеку багато дітей в цьому стояли на лінійці», - розповідає мама школяра Богдана Островська виданню «Сегодня».

Вартість шкільних комплектів також є однією з причин батьківського бунту: за форму у «повній комплектації» - піджак, сорочка, спідниця/брюки) доведеться заплатити від 700 до 4000 грн - в залежності від типу матеріалу і розміру. Співзасновниця «Батьки SOS» Олена Парфьонова додає, що придбання форми нерідко несе і корупційні ризики.

«Часто від батьків вимагають покупку форми тільки певного зразка, іноді - за завищеними цінами», - зазначає вона в тексті петиції.

Проте, знайшлися й ті, хто не проти одягнути всіх школярів в однаковий одяг. Їх основний аргумент - рівність.

«Діти повинні вчитися оцінювати один одного по особистим якостям, а не дивитися, хто виглядає крутіше», - вважає киянка Олена Тамбовцева.

«Головні проблеми відсутності форми - це зміщення акценту зі значимістю знань на значимість бренду, а ще булінг тих, хто не вписується в незримі дитячі норми», - додає киянка Людмила Енотаева.

Наразі питання шкільного дрес-коду в країні регулюють два документи 90-х років: указ президента і постанова Кабміну про її запровадження, а також забезпечення нею дітей з малозабезпечених сімей. Саме на ці акти посилаються школи, прописуючи в статутах вимоги до зовнішнього вигляду учнів.

Так як в законі нічого не сказано про обов’язковість форми, виключити зі школи за порушення правил дитину не можуть, а от регулярно робити зауваження - так. При цьому в Міносвіти дотримуються позиції, що школи все ж мають право вводити у себе форму, але повинні радитися з цього питання з батьками.

Читайте також:

На Бориспільщині судитимуть педагога, що розбещував дітей

З 2020 року дітей, що живуть без батьків, не прийматимуть у дитячі будинки

Суд визнав законною відмову садочку приймати дитину без щеплень

Триває фотоконкурс «Діти – гордість Броварщини»

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#БРОВАРИ БОРИСПІЛЬ ШКОЛА ФОРМА ПРОТЕСТ УЧНІ
Оголошення
live comments feed...