• Головна
  • Рф може атакувати Україну Орєшніком найближчими днями
19:30, Сьогодні

Рф може атакувати Україну Орєшніком найближчими днями

Рф може атакувати Україну Орєшніком найближчими днями, фото-1

Росія планує завдати удару по Україні балістичною ракетою середньої дальності Орєшнік найближчими днями, але точна дата можливої атаки невідома. Про це заявила заступниця речника Пентагону Сабріна Сінгх під час брифінгу, передає Комерсант український з посиланням на Associated Press.

Сінгх повідомила журналістам під час брифінгу, що атака може бути здійснена “найближчими днями”.

“Путін публічно заявив, що росія має намір запустити ще одну експериментальну ракету Орєшнік, про яку ви згадали. Не виключено, що росія може зробити це найближчими днями. У мене нема (інформації стосовно) точної дати”, – зазначила чиновниця.

Вона наголосила, що в разі, коли росія знову атакує Україну Орєшніком, це не стане переломним моментом на полі бою. Москва прагне таким чином завдати збитків та втрат Україні.

“Ми вже бачили це раніше, вони намагаються використати всю зброю, що є у них в арсеналі, щоб залякати Україну, але, звичайно, Україна продовжує одержувати нашу підтримку, оскільки вони щодня б’ються на полі бою”, – додала Сінгх.

Вона сказала, що США ґрунтують своє попередження на новій оцінці розвідки, але вона не змогла надати жодних інших деталей, зокрема, де росія може завдати удару.

Сінгх також зазначила, що США продовжать передавати Україні системи протиповітряної оборони, бо вони залишаються одним з пріоритетних запитів.

Нагадаємо, росія вперше застосувала цю зброю під час ракетної атаки на Дніпро 21 листопада. Через кілька годин після цього президент росії володимир путін виступив на телебаченні та похвалився новою гіперзвуковою ракетою. Він попередив Захід, що наступне її використання може бути спрямоване проти союзників України по НАТО, які дозволили Києву використовувати свої ракети більшої дальності для завдавання ударів по території Росії.

Атака сталася через два дні після того, як путін підписав переглянуту версію ядерної доктрини росії, яка знизила поріг застосування ядерної зброї. Доктрина допускає потенційну ядерну відповідь Москви навіть на звичайний напад на росію з боку будь-якої країни, яка користується підтримкою ядерної держави.

Зазначимо, що 9 грудня Посольство США в Україні закликало громадян США виявляти підвищену обережність, пояснивши таку потребу “збільшенням загроз з боку російських ракет і безпілотників, спрямованих на критичну цивільну інфраструктуру України”.

Як відомо, американське посольство 20 листопада також закликало своїх громадян на території України проявити максимальну обережність у зв’язку з ризиком великої повітряної атаки з боку РФ. Саме посольство США тоді навіть перейшло на дистанційну роботу. Це повідомлення з’явилось якраз напередодні удару так званим “Орєшніком” по Дніпру 21 листопада.

Трохи згодом один з американських посадовців заявив, що незадовго до запуску балістичної ракети, яку путін назвав “Орєшніком”, росія попередила США про ракетний удар по Україні. Інший посадовець повідомив, що тоді США інформували Київ та інших близьких союзників щодо підготовки до можливого використання такої зброї.

Практично в унісон із повідомленням Посольства США пролунала напередодні і заява керівника Центру протидії дезінформації РНБО Андрія Коваленка, який констатував, що “ворог, на жаль, не змінює тактику і підготував ресурс до нових обстрілів України на аеродромах стратегічної авіації”.

Одночасно моніторингові ресурси та навколовоєнні пабліки почали поширювати інформацію, що росія в період з 10 по 13 грудня закриває частину повітряного простору в районі полігону Капустін Яр, що в Астраханській області, звідки начеб-то і було здійснено перший бойовий пуск балістичної ракети “Орєшнік”. Правда, українські фахівці поспішили трохи заспокоїти, констатувавши, що для подібного ракетного полігону це цілком нормальне явище, просто раніше ніхто на це не звертав уваги. Але при цьому вони визнали, що таке закриття може бути однією з ознак можливого бойового застосування ракети, і традиційно порадили стежити за тривогами та відповідно реагувати на них.

Редактор Дзвенислава Карплюк
Інформує komersant.info
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Оголошення
live comments feed...