Партнерський матеріал
15:00, 27 вересня
Підготовка до опалювального сезону: когенерація малої та середньої потужності — потенціал для комунального сектору
Партнерський матеріал
Минулий рік показав, що в умовах постійних обстрілів енергосистеми застосування когенераційних установок (КГУ) як рішення для одночасного виробництва електричної та теплової енергії — чи не єдине ефективне рішення для забезпечення наших домівок теплом і світлом. Що таке когенерація, як підготуватися до одного з найскладніших опалювальних сезонів комунального сектору, та які шляхи посилення стійкості енергетичної системи доступні країні на рівні міст, — розповідає лідер кліматичних інновацій, компанія Viessmann Climate Solutions в Україні.Світло й тепло попри блекаути: когенерація
Когенерація — це комбіноване виробництво тепла та електроенергії. Ця технологія стає не лише альтернативою традиційним електростанціям і ТЕЦ, але й стратегічним інструментом для підвищення конкурентоспроможності та стійкості підприємств.
Розроблені компанією Viessmann газопоршневі когенераційні установки, або їх ще називають міні-ТЕЦ, призначені для використання в промислових, комунальних та інших підприємствах. Вони мають високу продуктивність і використовують випробувані технології, що дозволяє стабільне постачання електроенергії, тепла та гарячої води для споживачів.
На відміну від систем централізованого теплопостачання, тепло, що виробляється в когенераційних машинах, не втрачається, а подається в тепломережу. Разом із додатковим теплогенератором, наприклад, з тепловим насосом, будівля забезпечується електроенергією, теплом та гарячою водою майже без втрат. Крім того, за необхідності, шляхом підключенням абсорбційного холодильного модулю, повністю або частково можуть бути забезпечені потреби в охолодженні.
комплексне інженерне рішення на базі когенераційної установки
Переваги когенераційних установок Viessmann в порівнянні з традиційним виробництвом енергії
Перш за все, когенераційні модулі, встановлені на об’єктах централізованого теплопостачання, забезпечують підприємство власною енергією, підвищуючи енергостійкість, і забезпечуючи критичну інфраструктуру не тільки світлом а й теплом. При цьому, собівартість виробленої електроенергії є нижчою від виробленої дизель-генератором, а термін експлуатації когенераційних установок відчутно довший. Тож, застосування когенераційних модулів Viessmann в змозі допомогти не тільки забезпечити теплом українські міста, але й сприяти декарбонізації та енергоефективності.
Очевидною перевагою комбінованого виробництва тепла та електроенергії перед традиційним роздільним виробництвом є ефективніше використання первинної енергії. Загальна ефективність газопоршневих установок Viessmann Vitobloc досягає 107 відсотків (на основі нижчої теплоти згоряння). Такі міні-ТЕЦ ідеально підходять для нового будівництва, промислових і комерційних проєктів, а також комунальних підприємств.
На відміну від систем централізованого теплопостачання, тепло, що виробляється в КГУ, не втрачається, а подається в тепломережу. Разом із додатковим теплогенератором, наприклад, з тепловим насосом, будівля забезпечується електроенергією, теплом та гарячою водою майже без втрат. Крім того, за необхідності, шляхом підключенням абсорбційного холодильного модулю, повністю або частково можуть бути забезпечені потреби в охолодженні.
Досвід використання міні-ТЕЦ в системах централізованого теплопостачання
Українські міста вже мають досвід використання когенерації під час блекаутів. На локальному рівні міні-ТЕЦ допомогли критичній інфраструктурі працювати безперебійно. За теплий період Viessmann Climate Solutions підготував до запуску когенерації як абсолютно нові об’єкти, так і об’єкти, які вже повторно нарощують енергетичний потенціал.
міні-ТЕЦ Viessmann, Україна
Фінансування проєктів розподіленої генерації Viessmann
У відповідь на існуючі виклики, пов’язані з пошкодженням енергетичної інфраструктури внаслідок збройної агресії рф провідними банками України розроблено фінансові пропозиції, які охоплюють від ММСБ до великого бізнесу. Замовники Viessmann можуть скоротити власні ризики, стати енергетично автономними, забезпечити безперервність роботи, знизити витрати на електроенергію, шляхом фінансування відновлення енергетичної інфраструктури. Йдеться про будівництво або придбання сонячних, газопоршневих електростанцій, когенераційних установок – усього, що потрібно для енергонезалежності. Щоб подати заявку з інвестиційного кредитування обладнання розподіленої генерації Viessmann – зверніться до менеджерів Viessmann Climate Solutions.
Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
Останні новини
08:55
Вчора
16:46
21 листопада
16:46
21 листопада
09:48
21 листопада
ТОП новини
Оголошення
16:19, 12 листопада
19:30, 21 листопада
19:30, 21 листопада
16:19, 12 листопада
16:19, 12 листопада
live comments feed...