• Головна
  • Чи потрібна сертифікація ГБО у 2023 році в Україні?
Новини компаній
10:27, 6 березня 2023 р.

Чи потрібна сертифікація ГБО у 2023 році в Україні?

Новини компаній
Час Газу

Час Газу

Перехід на газомоторне паливо дає змогу протягом року економити на обслуговуванні транспортного засобу до 50% коштів. Не дивно, що попит на ГБО серед автовласників України зростає. Добре, що ринок пропонує широкий вибір газових систем — для будь-якої моделі авто, на різні бюджети. Деякі впевнені, що для того, щоб почати користуватися газомоторним паливом, достатньо встановити спеціальне обладнання. Інші запевняють, що обов’язковим пунктом є сертифікація ГБО, перереєстрація автомобіля в МВС. Хто має рацію — давайте з’ясовувати.

Що каже закон?

Використання газобалонного обладнання в Україні не заборонене. Але після встановлення ГБО змінюється інженерна конструкція та функціональність автомобіля. Тобто технічні можливості транспортного засобу вже не відповідають тим, які були в нього раніше. Отже, після переобладнання авто необхідно отримати новий техпаспорт. Ця вимога зазначена у статті 32 Закону України про дорожній рух.

Експлуатація автомобіля на газомоторному паливі без відповідних документів загрожує штрафом. Про це зазначено у ч. 1 ст. 121 Кодексу про адміністративні правопорушення. Якщо ж буде встановлено, що водій вже неодноразово порушує цю вимогу, то йому загрожує позбавлення прав на строк від 3 до 6 місяців. Для того щоб не мати проблем із законом, газову систему на автомобілі необхідно легалізувати. А для цього ГБО має пройти сертифікацію та реєстрацію.

Який вигляд має процедура легалізації ГБО?

Така процедура, як реєстрація газу на авто, проводиться за стандартним шаблоном:

  • Автовласник транспорту із ГБО звертається до сервісного центру МВС із відповідною заявкою.

  • Надає пакет документів (паспорт громадянина України, ІПН, сертифікат, що підтверджує якість ГБО, акт про виконання монтажу від СТО та документи, що підтверджують легальність СТО).

  • Отримує документ про реєстрацію ГБО.

Відразу варто зазначити, що у власника гарантовано виникнуть проблеми з легалізацією газової системи, якщо вона встановлена самостійно або майстрами несертифікованої СТО. Єдиний спосіб вирішити проблему — звернутися на сертифіковану СТО, де перевірять якість та безпеку системи, якщо знадобиться — перероблять її відповідно до стандартів. Тільки після цього можна розпочинати збір документів та реєстрацію транспортного засобу з ГБО.

Тим, кому необхідна сертифікація ГБО Київ надає вигідні пропозиції. Зокрема, автовласники столиці можуть пройти сертифікацію газового обладнання швидко та з мінімумом зусиль безпосередньо на СТО, яка займатиметься монтажем.

Час Газу

Час Газу

Сертифікація прямо на СТО — як і де пройти?

Одним із таких місць, де можна встановити та автоматично сертифікувати ГБО, є мережа автомайстерень «Час газу». Станції компанії є у Києві, Ірпені, Борисполі. «Час газу» — сертифікована СТО, профіль якої — обслуговування автомобілів із газобалонними установками. У цьому сегменті компанія працює з 2008 року і на сьогодні є однією з найкращих автостанцій для автомобілів із газовими системами.

Звертаючись до майстрів цієї компанії, автовласники отримують гарантію, що система буде встановлена швидко та якісно. Бокси «Час газу» обладнані всім, що потрібно для перевірки працездатності та безпеки газобалонних систем. Крім того, встановлюючи газобалонну систему тут, автомобілісти мають можливість автоматично пройти і сертифікацію обладнання, без необхідності самостійно займатися збором документів. На деяких СТО мережі процедура займає не більше півгодини.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#Час Газу #Время Газа #gaz-time #ГБО #газова установка #сертифікація #СТО
Оголошення
live comments feed...