• Головна
  • Сертифікація ГБО: особливості процедури у 2023 році!
14:29, 6 лютого 2023 р.

Сертифікація ГБО: особливості процедури у 2023 році!

Сертифікація ГБО: особливості процедури у 2023 році!

Автомобілісти України масово переходять на транспортні засоби, які в якості пального споживають недорогий газ. Деякі купують автомобілі з уже встановленими ГБО, інші переробляють заводську паливну систему свого авто на газобалонну. Але і першим, і другим для безпечного та легального використання машини із газовою системою знадобиться сертифікація ГБО. Що це таке і як її отримати в 2023 році — розповідаємо.

Чи обов’язково проходити сертифікацію ГБО?

Деякі водії вважають, що реєстрація ГБО — це не більше, ніж ще один спосіб «виманити» з них гроші. Найбільш відчайдушні в бажанні максимально заощадити газобалонні системи на свої автомобілі встановлюють самостійно або довіряють цю роботу підпільним майстерням замість того, щоб звернутися на сертифіковану СТО. Чим загрожує така економія? По-перше, експлуатація автомобіля, переведеного на газ самостійно, — це завжди величезний ризик. По-друге, якщо ГБО встановлене власноруч, сертифікувати його не вдасться, а без цього документа штрафів не уникнути.

Але все ж таки, чому сертифікація ГБО є обов’язковою процедурою, ігнорування якої карається адміністративно? Переведення автомобіля з одного виду пального на інший передбачає зміни у специфіці його роботи. Характеристики, зазначені у попередньому техпаспорті, втрачають свою актуальність. Тому після встановлення ГБО необхідно пройти реєстрацію та сертифікацію обладнання, отримати новий техпаспорт.

Крім того, неправильно встановлена або неякісна газобалонна система є реальною небезпекою не тільки для водія, але й для всіх учасників дорожнього руху. А сертифікація — це гарантія, що газова система якісна та безпечна.

Сертифікація ГБО: особливості процедури у 2023 році!, фото-1

Як виглядає процедура сертифікації та реєстрації ГБО?

Процедура легалізації автомобіля з газобалонним обладнанням передбачає кілька етапів:

  • Процес встановлення газобалонної системи на сертифікованій СТО.
  • Проходження технічної експертизи обладнання.
  • Отримання сертифіката на газобалонну систему, що підтверджує її безпечність та робочий стан.
  • Звернення до Сервісного центру МВС для легалізації газобалонного обладнання.
  • Отримання нового техпаспорту.

Однією з умов проходження сертифікації та отримання техпаспорту, що легалізує ГБО, є надання пакету документів (що підтверджують особу автовласника, технічний паспорт на транспортний засіб та ін.). Проводити експертну оцінку обладнання та видавати сертифікати в Україні можуть лише акредитовані лабораторії. Але цю послугу також можна отримати на деяких СТО. У тому числі на станції мережі «Час газу».

Клієнтам цієї компанії не треба вивчати адреси установ, які пропонує інтернет у відповідь на запит сертифікація ГБО Київ. Адже звертаючись за послугою встановлення газобалонного обладнання на одну зі станцій «Час газу», клієнти отримують і всі документи, які слід надати до МВС для легалізації обладнання.

Сертифікація ГБО: особливості процедури у 2023 році!, фото-2

До речі, ті, хто купив автомобіль із несертифікованим ГБО або раніше встановив газобалонне обладнання самостійно, також можуть легалізувати систему, скориставшись послугами компанії «Час газу». Фахівці автостанції виконають комплексну діагностику встановленої раніше системи, у разі потреби усунуть невідповідності стандартам безпеки або демонтують стару ГБО та встановлять нову. У процесі підготовки газобалонного обладнання до сертифікації та реєстрації на станції «Час газу» перевірять систему, виконають сервісне обслуговування та налаштування. Словом, зроблять усе, щоб «газифікований» автомобіль був по-справжньому безпечним, працездатним, не викликав питань у співробітників поліції та був економним у плані витрати пального.

Дізнатись деталі.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ГБО #СЕРТИФІКАЦІЯ #ЧАС #ГАЗУ #ПРОЦЕДУРА
Оголошення
live comments feed...