• Головна
  • Яким буде навчальний рік 2022/2023 в Україні
08:00, 16 серпня 2022 р.

Яким буде навчальний рік 2022/2023 в Україні

Яким буде навчальний рік 2022/2023 в Україні

24 липня 2022 року Камбін України опублікував постанову, згідно з якою встановив тривалість прийдешнього навчального року з 1 вересня 2022 року по 30 червня 2023 року.

На відміну від шкіл, заклади вищої освіти (університети, коледжі) можуть автономно встановлювати дату початку навчального процесу.

Міністерство освіти науки пропонує декілька варіантів проведення навчального процесу: дистанційно, офлайн (з відвідуванням шкіл) або мішаний формат, коли частково заняття будуть відбуватися онлайн, а частково офлайн. Денис Шмигаль повідомив, що у прифронтових ділянках буде проводитися онлайн-навчання.

Відновити «традиційне» навчання у школах пропонують у регіонах, де рівень безпеки це дозволяє, а такожякщо заклади освіти мають надійні укриття, де діти, вчителі та працівники школи можуть знаходитися під час повітряної тривоги, повідомляє НВ.

На початку серпня Державна служба якості освіти України та її територіальні органи опитали батьків школярів та вчителів щодо форми організації освітнього процесу з початку 2022/2023 навчального року.

Думка вчителів не набагато відрізняється від погляду батьків на ситуацію: за відновлення відвідування шкіл у західних регіонах виступили 31% освітян, у центральному та північному по 18%, у південному 14%, а східному — 10%.

Чи почнуть школи працювати офлайн і в яких регіонах, буде залежати від безпекової ситуації в конкретній області, повідомила під час брифінгу заступниця міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко.

«МВС і МОН вживає всіх заходів для того, щоби створити безпечне середовище. Однак, органи місцевого самоврядування, з огляду на безпекову ситуацію в тому чи іншому регіоні, самостійно приймають рішення про початок очного навчання», - додала Павліченко.

За її словами спеціалісти з ДСНС та Нацполіції в складі спеціальних комісій провели огляд понад 80% об'єктів закладів освіти в Україні.

За результатами обстежень, до початку офлайн навчання за показниками безпеки готові понад 40% закладів освіти.

Крім того, цього навчального року відбудуться зміни й у шкільній програмі.

Так, у червні відбулось засідання робочої групи Міністерства освіти та науки України, на якому було ухвалене рішення вилучити зі шкільної програми більше 40 творів російських і радянських авторів.

Також змін зазнали деякі інші предмети шкільної програми. Наприклад, у рамках вивчення Захисту вітчизни, дітей будуть вчити поводженню з мінами.

Окрім цього, спеціальні робочі групи внесли оновлення до таких предметів як Основи здоров’я, Історія України, Всесвітня історія, Основи правознавства, Географія, Фізична культура, Зарубіжна література, а також курсів Громадянська освіта, Україна і світ, Література.

Читайте також:

У Києві на час повітряної тривоги наземний транспорт зупинятиме рух

Переселенці зможуть отримувати виплати навіть у разі втрати паспорта

Кіберполіція попереджає про небезпеку використання мобільних застосунків

У Київській області триває кампанія по вакцинації населення

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію
#ШКОЛА #НАВЧАННЯ #ОФЛАЙН #ОНЛАЙН #УРЯД #БРОВАРИ #БОРИСПІЛЬ
Оголошення
live comments feed...