Будь-які заборгованості завжди створюють людині певний дискомфорт. Тому, щоб швидше вийти зі скрутного становища, варто зробити кілька послідовних кроків. І, в першу чергу слід провести своєрідний аудит всіх наявних боргових зобов’язань. Це допоможе у розробці плану їх поетапного погашення.

Також, треба розробити чіткий бюджет, який покаже, яку суму особа може залишити собі, а скільки - віддати. При цьому, особливу увагу варто приділити непотрібним витратам, які згодом можна повністю виключити. Але, про все послідовно. Тим часом, відволіктись від повсякденних справ допоможе бездеп, який можна вибрати у рейтингу кращих казино України.

Що допоможе розв'язати проблему кредитів швидше

Під час аналізу фінансових витрат, потрібно врахувати всі борги, незалежно від того, перед якою людиною або установою вони існують. У цьому випадку, варто визначити пріоритетні заборгованості за сумою та наявною ставкою, а ще, скласти власний графік погашення (він повинен збігатися з термінами, що вказані у договорах). Окремо, можна скористатися такими можливостями, як:

  • Рефінансування з нижчим відсотком;
  • Реструктуризація, яка може збільшити терміни повернення боргу, зменшити ставку або знизити обов’язковий платіж;
  • Спроба домовитися з кредитором бодай про тимчасове поліпшення кредитних умов;
  • Консолідація, яка зможе об’єднати всі наявні борги в одну більш вигідну кредитну лінію (цим варіантом часто користуються особи, що беруть мікрокредити).

При цьому, щоб швидше позбутися будь-яких боргів варто замислитися про пошук додаткових джерел прибутку. Наприклад, можна знайти додаткову роботу, продати непотрібні речі або інвестувати у надбання навичок, що підвищать конкурентоспроможність людини на ринку праці. І насамкінець, потрібно ретельніше контролювати власні витрати. У цьому допоможуть: створення певного місячного ліміту, відмова від спонтанних покупок та використання готівки.

Як не допустити повторних проблем у майбутньому

Перш за все, якщо людина не встигає погасити актуальну позику вчасно, не слід відразу отримувати іншу. Особливо це стосується мікрокредитів в МФО, які нараховують великі відсотки. Тут буде краще зв’язатися з менеджером компанії та дізнатися в нього про варіанти розв'язання проблеми.

Також, не варто робити нових боргів з метою перекредитування. На цей випадок потрібен ретельний план погашення, який буде враховувати всі ризики і сумісні витрати. Панікувати теж не раціонально тому, що життя триває, а людина - має змогу змінити ситуацію на краще. А ще, не варто уникати розмов з представником банку, МФО або колектором. Ці люди мають на меті лише повідомити клієнту про поточний борг і мотивувати його до сплати без погроз та принижень.