Кожна країна має свої стандарти у сфері освіти, які визначають дисципліни, кількість годин, зміст програм тощо, які необхідні для підготовки фахівців у тій чи іншій галузі. Тому, якщо людина здобувала освіту в університеті іншої держави, їй доведеться легалізувати свої документи про освіту згідно із законодавством країни, в якій вона хоче працювати.

Процедура легалізації документів про освіту отримала назву «нострифікація». Вона проводиться для визнання справжності диплома, а також його відповідності академічним стандартам, професійним параметрам та освітньому рівню. В Україні цю процедуру здійснює Міністерство освіти, а в інших країнах – свої уповноважені органи. На те, щоб провести нострифікацію, може знадобитися час. Процедура займає від 5 робочих днів до кількох місяців. Якщо ви поспішаєте, ностріфікацію диплома на ukrdiplom.com.ua/uk/nostrifikacziya-diplomu-v-ukrayini/ ви можете зробити дуже швидко. Компанія допоможе максимально скоротити терміни легалізації диплома та надасть вам усі необхідні папери для подальшого працевлаштування.

Випадки, в яких вам потрібна нострифікація диплома

Якщо ви здобули відмінну освіту в європейському, американському університеті або коледжі іншої країни, це буде високо цінується роботодавцями, проте тільки після того, як справжність документів буде офіційно підтверджена Міністерством освіти. Нострифікація диплома в Україні дозволяє підтвердити здобуту освіту, продовжити навчання чи влаштуватися на престижну роботу.

Нострифікація проводиться для будь-яких документів про освіту, починаючи від атестата середньої школи до диплома про надання статусу доктора наук.

У яких випадках необхідно пройти процедуру нострифікації?

Якщо ви вчилися за кордоном та хочете працювати в Україні

Іноземна освіта високо цінується українськими роботодавцями, проте для офіційного працевлаштування потрібно буде легалізувати свій диплом.

Нострифікація диплома магістра починається з підготовки та правильного оформлення пакета документів. Він включає:

  • заяву на проведення процедури;

  • оригінал документа про освіту. Попередньо його потрібно легалізувати в країні, де ви його отримали (консульська легалізація або апостиль);

  • документи про освіту, здобуту раніше;

  • довідку з вузу, яка підтвердить факт вашого навчання у ньому;

  • документи, що підтверджують акредитацію навчального закладу;

  • документи, які підтвердять, що ви перебували у країні легально під час навчання.

Якщо ви навчалися за кордоном та хочете продовжити навчання в Україні

Якщо людина отримала диплом бакалавра в іншій країні і хоче продовжити навчання в українському ВНЗ, наприклад, на магістратурі, йому також потрібно пройти цю процедуру, тому що зарахувати до ВНЗ можуть лише на підставі отриманої раніше освіти.

Винятком є ​​документи з вузів деяких країн СНД, з яким Україна підписала відповідні договори, а також дипломи, отримані до розпаду СРСР.

Якщо ви навчалися в Україні та хочете працювати за кордоном

Це правило працює як в Україні, так і в інших країнах світу, але процедура проводиться у зворотному порядку та відповідно до норм законодавства тієї країни, в якій ви хочете працювати.

Ще до від'їзду важливо зробити офіційний переклад, проставити апостиль чи штамп консульської легалізації, які будуть основою початку процедури нострифікації в іншій державі. 

Якщо у вас немає часу на офіційне проходження нострифікації, ви можете звернутися до нашої компанії. Фахівці допоможуть швидко легалізувати ваші документи про освіту згідно з усіма правилами. Ви отримаєте готові папери та зможете оформитись на хорошу роботу або продовжити навчання.