Щитоподібна залоза є чи не найважливішою частиною ендокринної системи, яка відповідає за регуляцію багатьох процесів в організмі людини. Щорічно лікарі ставлять тисячі різноманітних діагнозів, пов’язаних саме з порушеннями функцій щитоподібної залози. Найчастіше вони зумовлені недостатністю споживання йоду, але можуть бути й інші етіологічні причини, яки викликають розлади в роботі цієї залози.

Аналізи на щитовидку часто призначають для того, щоб діагностувати наступні патологічні стани:

  • Гіпотиреоз. Цей стан характерний для випадків, коли залоза виробляє недостатню кількість певних гормонів, що призводить до уповільнення багатьох обмінних процесів в організмі. Це може статися при певних аутоімунних ураженнях, як наслідок хірургічного видалення щитоподібної залози або після проведення лікування онкологічних хвороб препаратами радіоактивного йоду.
  • Гіпертиреоз. Це стан, при якому щитоподібна залоза, навпаки, виділяє надмірну кількість гормонів. Це викликає прискорення обмінних процесів в організмі й може призвести до порушень, небезпечних для життя та здоров'я хворого.
  • Аутоімунні захворювання, такі як хвороби Грейвса або Хашимото. Вони стають причиною гіпер- або гіпотиреозу, які повільно розвиваються.
  • Вузловий зоб. Характеризується утворенням вузлів у тканинах залози. Це може призводити до порушень її функцій, а інколи протікає безсимптомно.
  • Рак щитоподібної залози або злоякісне новоутворення різної етіології. Це може бути папілярний, медулярний, фолікулярний або анапластичний рак.

Всі ці захворювання досить добре піддаються лікуванню, якщо вони виявлені своєчасно й лікування призначено коректно. Саме для цього й існують лабораторні методи дослідження щитоподібної залози.

Види лабораторних досліджень щитоподібної залози

Для того щоб виявити ті чи інші патологічні стани, пов’язані з дисфункцією цього органа, можуть бути призначені наступні види лабораторних досліджень:

  • визначення рівня тиреотропного гормону;
  • аналіз на тиреоїдні гормони;
  • антитіла до тиреоїдної пероксидази чи тиреоглобуліну;
  • аналіз на кальцитонін;
  • тест на тиреоїд-стимулюючі антитіла.

Сукупність цих досліджень здатна надати спеціалістам досить повну картину щодо стану залози та її функціональності. Також завдяки цим тестам можна визначити наявність або відсутність запальних процесів, аутоімунних змін або пухлин. Лабораторія Санте надає повний спектр медичних послуг з діагностики захворювань щитоподібної залози. Тут є все необхідне високотехнологічне обладнання та кваліфікований персонал, що виключає ймовірність викривлення результатів досліджень.