Профілактика захворювань — це ключовий аспект підтримки здоров'я людини, який вимагає особливої уваги. На відміну від класичної медицини, яка зазвичай фокусується на лікуванні вже наявних симптомів, функціональна медицина ставить на меті усунення глибинних дисбалансів в організмі, які стають причиною хвороб.

Функціональна медицина не обмежується лише симптоматичним лікуванням. Вона глибоко занурюється в пошук першопричин проблем зі здоров'ям і намагається їх усунути. Одна з найважливіших складових цього підходу — профілактика, яка допомагає запобігти розвитку різних недуг завдяки корекції способу життя і зміцненню захисних механізмів організму.

Існує сім основних напрямків, які охоплює функціональна медицина для відновлення балансу в організмі:

  1. Живлення (правильне травлення, мікробіота, функціонування ШКТ).

  2. Захист та відновлення (підтримка імунітету, зменшення запалень, боротьба з інфекціями).

  3. Енергія (нормалізація мітохондріальної функції та енергетичного обміну).

  4. Детоксикація (виведення токсинів з організму).

  5. Транспорт (серцево-судинна та лімфатична системи).

  6. Комунікація (гормональна і нейротрансмітерна регуляція).

  7. Структурна цілісність (підтримка здоров'я м'язів і кісток).

Дуже важливою частиною підтримки загального здоровʼя є правильна робота шлунково-кишкової системи. Лікарі функціональної медицини спеціалізуються на лікуванні таких захворювань, як СНБР, хронічний гастрит, кишковий дисбактеріоз і кандидоз, лактазна недостатність та інші.

У чому полягає профілактика захворювань

Організм кожного пацієнта функціонує під впливом багатьох факторів, таких як генетика, дієта, спосіб життя, довкілля та навіть рівень забруднення важкими металами. Більшість з цих факторів можна контролювати та коригувати.

Одним із ключових методів функціональної медицини є програма 4R для покращення роботи шлунково-кишкового тракту. Вона складається з кількох етапів:

  • Очищення організму. Необхідно виключити продукти, що викликають алергічну реакцію та провести терапію для усунення патогенів.

  • Нормалізація роботи шлунково-кишкового тракту

  • Заселення кишківника корисною мікрофлорою. Для цього використовуються пробіотики, що містять біфідобактерії та лактобактерії.

  • Відновлення слизової оболонки кишківника. Прийом пробіотиків, антиоксидантів допомагає загоїти слизову.

Такий підхід є ефективним при різних захворюваннях, особливо хронічних, аутоімунних або запальних процесах. Він дозволяє запобігти розвитку хвороб або перевести їх у стадію ремісії.

Функціональна медицина враховує індивідуальні особливості пацієнта, такі як генетика, стрес та спосіб життя. Лікар розглядає всі можливі фактори, які можуть вплинути на здоров'я пацієнта. Це включає детальний аналіз історії хвороби, способу життя та факторів середовища, що оточують пацієнта. Такий підхід дозволяє розробити індивідуальну програму профілактики та лікування, яка найкраще підходить для конкретної людини. Наприклад, лікар може порекомендувати здати генетичний тест DNA Diet, який досліджує 15 генів,  що визначають схильність людини до ожиріння, дає розуміння, як людина реагує на дієту та фізичні вправи, а потім, спираючись на результати, розробляється стратегія харчування.

Клініка анти ейдж може запропонувати пройти діагностику, яка допоможе спланувати ефективний план лікування:

  • аналіз на харчову чутливість;

  • визначення дефіциту вітамінів і мінералів;

  • обстеження шлунково-кишкового тракту;

  • генетичні тести.

Це дозволить вам краще зрозуміти свій організм та запобігти розвитку хронічних захворювань. Правильне харчування, фізична активність, відмова від шкідливих звичок — це основні інструменти, які допоможуть вам зміцнити своє здоров’я та уникнути багатьох проблем у майбутньому.