Бажаючи знизити вплив тютюну на організм або повністю кинути курити з часом, багато людей обирає альтернативу — електронні сигарети. Ще декілька років тому, використання одноразок, IQOS та glo не прирівнювалося до тютюнопаління. А отже — нерідко ними зловживали в ресторанах, на вулицях та навіть зупинках громадського транспорту. Зараз же виробники, зокрема Punch Sale https://punch.sale/ попереджають користувачів про певні обмеження.

Де не можна курити одноразки?

Ще з 11 липня 2022 року в Україні набули чинності нові правила, які суттєво обмежують використання електронних сигарет, пристроїв для нагрівання тютюну (IQOS, glo) та кальянів у громадських місцях. Зокрема, йдеться про:

  • Усі види громадського транспорту — зупинки, платформи, вокзали та аеропорти.
  • Громадські будівлі та споруди, зокрема навчальні заклади, лікарні, театри, кінотеатри, спортивні та культурні установи.
  • Місця загального користування — дитячі майданчики, парки, пляжі, ліфти, під’їзди багатоквартирних будинків.
  • Ресторани, бари та кафе, зокрема літні майданчики та тераси, незалежно від того, чи є приміщення закладу закритим, чи відкритим.

Куріння електронних сигарет дозволене у спеціально відведених місцях, які відповідають санітарним та пожежним нормам. Такі зони можуть бути облаштовані як у громадських місцях, так і на території приватних підприємств або закладів. Однак, варто пам’ятати, що навіть тут власники або орендарі приміщень повинні чітко дотримуватися вимог законодавства та забезпечити, щоб куріння в них не створювало дискомфорту іншим людям.

Чи на всі види електронних сигарет накладається обмеження?

Так, винятків з правила нема. IQOS, glo, поди та вейпи на самозамісі https://punch.sale/product-category/15-65/ повинні використовуватися лише у спеціально відведених місцях. Курити у громадських місцях та не відведених для цього місцях загалом суворо заборонено.

Відповідальність за порушення

Куріння електронних сигарет та інших пристроїв для нагрівання тютюну в заборонених місцях може призвести до адміністративної відповідальності — накладання штрафів. Це стосується як фізичних осіб, які порушують правило, так і юридичних осіб — власників закладів, які не забезпечили дотримання вимог законодавства на своїй території.

Отже, за куріння електронних сигарет у недозволеному місці передбачений штраф 170 грн. Повторне порушення тягне за собою накладання штрафу до 340 грн. Аналогічний штраф накладається за куріння на зупинках громадського транспорту або в громадському транспорті.

Підсумок такий: зважайте на ці обмеження та будьте до них уважними. Це допоможе уникнути штрафів та різноманітних неприємних ситуацій. А ще — дотримання правил стосовно куріння як звичайних, так і електронних цигарок — неодмінний складник поваги до оточуючих в суспільстві.