Сьогодні суперечки, що передбачають стягнення заборгованості з юридичних та фізичних осіб за договором постачання, дуже поширені в Україні. Причиною такого боргу є порушення вимог, прописаних у договорі між контрагентами. Відповідальність настає у разі невиконання угоди, якщо немає внесення оплати за поставлений товар чи надані послуги. При цьому потерпілий потребує компенсації матеріальних збитків, завданих йому внаслідок невиконання зобов'язань іншою стороною.
Відстояти власні права за договором постачання буває досить складно. Для цього необхідно грамотно скласти позов до суду, а також подати докази порушення строків оплати. Щоб успішно виконати таку процедуру, краще звернутись до досвідчених юристів. Вони допоможуть відстояти вашу позицію у суді, а також виграти процес.
Особливості процесу стягнення
Зверненню до суду з приводу примусового стягнення боргу має передувати комплексний аналіз усіх подробиць справи. Необхідно з'ясувати:
- які правові повноваження є у суду з даного стягнення;
- чи закінчився термін зобов'язань щодо оплати товарів чи послуг контрагента;
- які існують докази наявності боргу платника;
- яку додаткову інформацію може вимагати суд для ухвалення рішення.
Насамперед необхідно знати, чи реально виконати рішення, яке виніс господарський суд. Іноді мають місце готові судові вердикти, реалізувати які досить важко чи зовсім неможливо з практичної точки зору. В усіх цих питаннях може швидко розібратися юрист, який пропонує допомогу в поверненні коштів.
Які є обов'язки у платника заборгованості за договором постачання?
Основним доказом зобов'язань покупця продукції чи послуг є завершена господарська операція, а також укладений договір із продавцем. До обов'язків боржника входить внесення встановленої суми. При цьому кредитор зобов'язується в повному обсязі надати товар або послугу, а також прийняти здійснену контрагентом оплату.
Докази виконання договору може вимагати будь-який з учасників господарської операції. Таким чином, легко виявити порушення як з боку продавця, так і покупця. Крім того, у договорі постачання можуть бути прописані інші обов'язки сторін, які необхідно виконати. Докази завершених зобов'язань належать до взаємних вимог учасників договору. Якщо покупцем не проводиться оплата або грубо порушуються строки, то суд обов'язково враховує цей момент і винесе рішення про примусове стягнення заборгованості.
Як забезпечується виплата заборгованості з оплати товарів, робіт чи послуг
Успіх справи про повернення коштів за договором постачання багато в чому залежить від професійних якостей, якими повинен володіти адвокат зі стягнення боргу, що виступає в інтересах позивача. Тому, звертаючись до суду, варто приділити особливу увагу пошуку такого професіонала, звернувшись до надійної юридичної компанії.
Фахівці юридичної компанії допоможуть:
- зібрати доказову базу заборгованості, вивчивши укладену між сторонами угоду;
- подати справу до суду у найвигіднішому для клієнта вигляді;
- використовувати всі правові можливості для того, щоб довести спроможність вимог позивача.
Невиконання відповідачем вимог, зазначених у договірних зобов'язаннях, тягне за собою відповідні дії виконавчої служби. Тому у разі винесення судом вердикту на користь продавця продукції чи послуг він може розраховувати на повернення невиплачених раніше грошей.