Зубні імплантати є найкращим рішенням у випадку заміни втрачених зубів або покращення зовнішнього вигляду та здоров’я існуючих, якщо це необхідно. Операція має безліч переваг, у зв’язку з чим більшість сучасних стоматологів пропонує проведення цієї операції, якщо пацієнт втратив один або більше зубів. Наприклад, таку послугу надають висококваліфіковані фахівці столичної стоматологічної клініки, з якою більш детально ви можете ознайомитися на сторінці implantatsiya.kyiv.ua. Проте, як у будь-якої іншої операції, у імплантації є й певні ризики. Наприклад, хоча відсоток успіху проведення першої операції для пацієнта дуже високий, існує й ризик відторгнення зубних імплантів. Що це значить, а також що потрібно робити у такій ситуації – професійні стоматологи ознайомлять вас з цим питанням докладніше.

AD_4nXevENbmF7uKTpC1c-AZJ32DK_TnD-FTnHiqGFtevxG4uKp2QGayDGdJ-TrZ5EirnrCh4SMbJRGjwhbh_zj1LSF_ESDmd7Sg2PBiIwE0douWXPex3BpsSgbI98k9p-M19WwcTd8AekO_IulMYSeOXeiRGFsp?key=J6HdnE4vgOmtR3PA-QH5YA

Основні симптоми відторгнення зубного імплантату

Перш за все, треба уточнити, що термін «відторгнення» не є доречним у цих випадках, оскільки в організмі немає імунної реакції, яка безпосередньо викликає відторгнення імпланта. Швидше, причина цього ускладнення криється в поганому загоєнні ясен.

Крім того, імплантати виготовляються з титану, біосумісного матеріалу, який можна інтегрувати в верхньощелепну кістку та виконувати ті ж функції, що й штучний корінь зуба. Таким чином, вони не викликають жодного типу алергії.

Щоб розпізнати, що протез погано приживається, слід звернути увагу на такі відторгнення імпланта симптоми:

  • Утворення білої тканини, яка стоїть між кісткою і титановим імплантатом. Ця тканина оточує весь протез і унеможливлює навантаження на нього коронки, оскільки вона не матиме надійної фіксації та в результаті руху впаде. У цьому випадку імплантолог буде змушений вдатися до видалення зубного імплантату.
  • Рухливість протеза. Під час загоєння не повинно відчуватися руху зубного протеза.
  • Ломота і біль. Протягом 24 або 48 годин після операції місце встановлення імплантату не повинно викликати больових відчуттів. Якщо ви відчуваєте біль, вам доведеться звернутися до імплантолога і переконатися, що післяопераційне відновлення відбувається правильно.
  • Зараження ділянки. Іноді ця ділянка, де встановлений імплант, може бути інфікована. Це виникає появу периімплантиту, за якого відбувається інфекція, що супроводжується появою кольору та запалення.

Також причинами виникнення цієї проблеми можуть бути і такі фактори, як куріння та цукровий діабет. Люди, що страждають на діабет і є залежними від нікотину, мають набагато більший відсоток ризику відмови від операції імплантації. Загалом, якщо ви відчуваєте будь-який з цих симптомів, потрібно якомога швидше звернутися до стоматолога.

Що робити у випадку відторгнення імплантату

AD_4nXcrbH6CAiyv94tCOmg6eLWvxFlv0IvO27JNFwi0CCxD5CX2yMMFEXFibvXxoLOUClGJZAsWVWmhTP3pRkCNUEle9bnjLtlONgfyi_YOYD3e5YpEJcFjaGm1qal748G67TAdOQOBmy78EVF8S8kAHlwwO5B3?key=J6HdnE4vgOmtR3PA-QH5YA

Якщо стоматолог з’ясує, що у вас не прижився імплант, цю ситуацію можна вирішити. Зазвичай, для цього достатньо видалити уражений імплантат, пролікувати інфекцію, якщо вона є, встановити новий зубний імплантат і дочекатися остеоінтеграції. Коли ця проблема буде вирішена, можна буде повторно встановити імплантат, а ви матимете змогу насолоджуватися всіма перевагами зубних імплантатів без серйозних протипоказань.

Слід зазначити, що відторгнення матеріалу відбувається лише в 2% випадків, тож не слід боятися виникнення такого ускладнення. Перш ніж проходити процедуру імплантації зубів, варто звернутися до кваліфікованого фахівця з досвідом імплантології. Лише у цьому випадку можна бути впевненим, що сама операція буде проведена правильно та комфортно, а ви у кінцевому результаті отримаєте гарну та здорову посмішку.