Нанесення гіпсової штукатурки – фінальний етап оздоблення перед фарбуванням і декоруванням стін. Матеріал застосовують для усунення візуальних дефектів, а самі роботи проводяться всередині приміщення. У деяких випадках використовується замість фасадного матеріалу, якщо цьому сприяють кліматичні умови.
Про переваги гіпсової штукатурки
Гіпсова штукатурка входить до переліку розповсюджених будівельних матеріалів з великою кількістю переваг. Вона екологічна, має високі адгезивні властивості, підходить для роботи зі стелями та гіпсокартонними конструкціями. Серед інших особливостей продукту варто відзначити наступне:
- незначна вага, через що не збільшується навантаження на будівельні споруди;
- пориста структура, що впливає на здатність швидко поглинати вологу, проте чудово пропускає пар, створюючи оптимальний мікроклімат у приміщенні;
- відмінна вогнестійкість через вміст молекул води – під час пожежі вони випаровуються і сповільнюють розповсюдження вогню;
- гарні тепло- та звукоізоляційні властивості;
- простота використання – з гіпсовою штукатуркою легко працювати. Професіоналу достатньо нанести один шар, щоб приховати будь-які недоліки.
До того ж матеріал дає змогу замаскувати навіть дуже великі перепади нерівності та виліплювати декоративні елементи будь-якої форми.
Серед недоліків штукатурки виділяють невисоку міцність і опорну здатність; схильність швидко поглинати вологу, через що оздоблення швидко руйнується; матеріал швидко висихає, тому з ним потрібно оперативно працювати та заготовляти лише невеликим порціями.
За умов грамотного нанесення та дотримання рекомендацій виробника щодо експлуатації гіпсова штукатурка служить протягом 20-30 років. Якщо ж ви хочете швидко та зручно придбати її за розумною ціною, багато майстрів рекомендують купити будівельні матеріали в Алків. Тут ви зможете ретельно ознайомитися з їх особливостями, складом і технікою використання.
Основні сфери застосування гіпсової штукатурки
Зазвичай гіпсова штукатурка використовується для побутового ремонту – це оптимальний варіант, якщо необхідно вирівняти стіни, стелю чи приховати незначні недоліки, наприклад, тріщини тощо. Після остаточного висихання таку штукатурку можна фарбувати або клеїти зверху шпалери. Крім того, гіпсова штукатурка активно застосовується під час проведення реставрацій і у спеціалізованих приміщеннях: театрах і кінозалах, де приділяють увагу акустичним характеристикам.
Як бачите, цей матеріал – популярний спосіб вирівнювання і обробки поверхонь, що завдяки невисокій ціні, відмінній якості та простому процесу нанесення завоював повагу серед професійних майстрів та просто любителів все робити своїми руками.