Доведено, що майже третину свого життя людина витрачає на сон. Тому для комфортного відпочинку, який принесе організму відпочинок та користь необхідно облаштувати спальне місце та підтримувати його чистоту. Для цього слід проводити чистку матраца, а в цій статті разом з Soloha розглянемо, як це можна зробити безпосередньо вдома.

Очищаємо матрац від пилу та забруднень

Оскільки пил стає ідеальним середовищем для розведення пилових кліщів, що виступають збудниками алергій, будь-який матрац слід періодично чистити. Якщо ваша підстилка має спеціальний наматрацник, його необхідно зняти, витрусити та випрати. Якщо такого "чохла" в комплекті немає, то на поверхню матраца слід покласти злегка вологу бавовняну або льняну тканину, після чого виріб ретельно вибити. Після того, як пилові частинки осядуть на матерії, полотно прибирають, а сам матрац - пилотяжать і залишають сохнути.

Звільняємось від плям та брудних цяток

Щоб позбутися плямових забруднень на матраці варто дотримуватися ряду правил:

  • не розтирати пляму по поверхні;
  • не перестаратися з водою та мийними речовинами;
  • після вологого чищення виріб залишають сохнути природним шляхом чи застосовують фен.

Як засіб для чищення можна використовувати кальциновану соду: на 1 літр води - 0,5 ч.л содового порошку. Отриманий розчин потрібно акуратно нанести на пляму бавовняною ганчірочкою, а потім зайву вологу видалити сухою тканиною або паперовим рушником. З урахуванням ступеня забруднення, таку процедуру необхідно повторити 3-5 разів з інтервалом у 10 хвилин, після чого протерти ділянку чистою водою і залишити просихати. Можна також використовувати спеціальні засоби для виведення плям для м'яких меблів.

Як вивести плями крові?

Оскільки кров важко виводитися з текстильних поверхонь до очищення матраца від таких забруднень слід підійти дуже продумано. Найефективнішими способами чищення стають такі:

  1. Намочити шматочок білої бавовняної тканини перекисом водню і нанести на брудну ділянку. Після появи характерного шипіння акуратно протерти ділянку чистим ватним диском
  2. У перекис водню додати крохмаль та сіль у пропорціях 2:1:1. Отриману суміш нанести на кров'яну пляму та залишити до повного висихання, після чого сухі частинки пропилотяжити або змісти щіткою. Процедуру можна повторити 2-3 рази.
  3. Харчову соду змішати з теплою (не гарячою водою) у співвідношенні 1:1 та нанести на забруднену зону на 30 хвилин, після чого змісти щіткою або прибрати пилососом.

Методи видалення плям чаю та кави

Очистити матрац від чаю та інших напоїв - завдання непросте, при якому можуть не допомогти навіть спецзасоби. Ефективним методом стає засипання брудної ділянки содою, тальком або крохмалем і залишення в такому вигляді на 3-5 годин, після чого від надлишків позбуваються.

Звільняємося від жовтих плям

Ці найпоширеніші плями найкраще видаляти пароочисником, який довів свою ефективність у боротьбі з такими неприємностями. Прилад слід користуватися оперативно, оскільки високі температури здатні пошкодити текстильну оббивку матраца.

Правила застереження

При очищенні матраців не рекомендовано застосовувати засоби з інтенсивними хімічними запахами. Поверхня виробів має відмінне поглинання та використання таких речовин навіть у мінімальній концентрації приведе до стійких ароматів, від яких неможливо впоратися самостійно і стануть потрібні послуги хімчистки чи клінінгової компанії.

Варто пам'ятати, що очищати матрац у домашніх умовах варто дуже обережно. Адже неправильно підібраний спосіб призведе до приведення текстилю в непридатність та деформацію самого виробу. Тому в ідеалі варто ретельно ставитися до експлуатації матраца та придбати спеціальний наматрацник. До того ж слід купувати матраци, одно-, півтора- та двоспальні ліжка soloha.ua/ru/krovati/dvuspalnye-krovati на сайті партнера матеріалу.