Сьогодні на ринку є безліч видів складської техніки: вилкові навантажувачі, річтраки, штабелери, рокли тощо. Кожен із них створений для виконання конкретних завдань, а тому важливо вибрати обладнання, яке відповідатиме потребам складу. До цього питання варто підійти якомога відповідальніше, адже будь-яка помилка здатна сповільнити продуктивність роботи підприємства.
Тому в цій статті, разом із партнером матеріалу компанією Skladtruck, що займається складською технікою, ми розповімо про характеристики, які допоможуть не помилитися із вибором.
Габарити складської техніки
Габарити техніки — це одна із перших характеристик, на яку варто звернути увагу. Ширина та розмір обладнання мусять бути достатніми для комфортної роботи між стелажами та відповідати їхній конструкції.
Для визначення ширини можна використати величину AST — необхідний для розвороту навантажувача кут. Для цього треба виміряти діагональ техніки, завантаженої палетами. Однак тут є декілька нюансів:
- Під час розрахунків необхідно врахувати людський фактор та певний відсоток похибки. Це дасть змогу безпечно експлуатувати обладнання.
- AST розраховується за найбільшою довжиною вантажу, а не палет.
Щогла
Не менш важливою є щогла складської техніки. Тут варто звернути увагу на її висоту та можливе відхилення. Будь-яке обладнання мусить мати щоглу, висоти підйому якої достатньо для укладання вантажів на найвищі яруси.
Для цього необхідно врахувати висоту ярусу, щогли, розміри вантажу, а також найменшу відстань від підлоги до стелі. Завдяки останньому можна уникнути ситуацій, коли штабелювання неможливе через вентиляційну систему, електричні дроти, освітлення та інші конструкції.
Також щогла навантажувача має певне відхилення від вертикалі, через що палети укладаються в стелажі під невеликим кутом. Воно вказується в технічній документації техніки. Цей параметр є важливим під час розрахунку висоти окремих ланок стелажа. Останні мусять бути трохи більшими за габарити палет, між якими мусить бути певний проміжок.
Тип двигуна
Двигун навантажувача визначає умови його експлуатації. Так, дизельні, бензинові та газові моделі під час використання викидає вихлопні гази. Через це їх експлуатують лише на відкритих майданчиках або, у випадку дизельного обладнання, у приміщенні із потужною вентиляційною системою.
Якщо ж техніка обирається лише для роботи всередині складу, варто розглядати електронавантажувачі. Це екологічна та майже безшумна техніка. Її можна експлуатувати навіть на підприємствах із високими вимогами до екологічності, наприклад, фармацевтичних.