З настанням холодної пори року все більше людей замислюється над тим, як провести дозвілля. Серед усієї різноманітності найбільш цікавим та корисним варіантом є настільні ігри, які представлені в широкому асортименті. Перевага настільних ігор у тому, що вони призначені не тільки для дітей, але й дозволяють дорослим відволіктися від важких буднів. Розглянемо, як правильно вибрати настільні ігри.
Основні критерії вибору настільної гри
Місце
Перш ніж зробити вибір на користь конкретної настільної гри, потрібно визначитися з місцем, де відбуватимуться ігри. Наприклад, для гри в Твістер, яку грають великими компаніями, потрібно багато місця. Якщо плануєте грати в автобусі або поїзді, щоб скоротити час поїздки, тоді рекомендується вибрати карткову або якусь іншу компактну гру.
Кількість гравців
Зазвичай, інформація про допустиму кількість гравців вказується на коробці. Існують такі розваги абсолютно для різної кількості людей – для двох чи великих компаній. Навіть є ігри для одного.
Час гри
Потрібно завжди орієнтуватися на те, скільки часу вдасться витратити на гру. Є модифікації настілок, які тривають 15 хвилин, а є ті, які вимагають значно більше часу, наприклад Монополія. Партія цієї гри іноді займає до 5 годин.
Жанр
Один із основних критеріїв, на який вкрай важливо звертати увагу. Розглянемо особливості кожного жанру, що дозволить вам зробити правильний вибір:
- Детектив. Це захоплюючі настільні ігри, завдяки яким розвиваються можливості глибокого мислення. Найбільш ретельно оцінюються ситуації, помічаються незначні деталі. Але завдання завжди одне для кожного гравця – розкрити злочин. Наприклад, Мафія.
- Економічні. Навряд чи є аматор настільних ігор, який не чув би про Монополію. Завдання гравців полягає в тому, щоб заробляти капітал, будувати будівлі та укладати угоди з іншими гравцями. Повна модель ринкових відносин. Актуально для дітей та дорослих.
- Стратегія. Це зазвичай настільні ігри, які мають складні правила і заплутаний сюжет, тому процес гри займає багато часу. Від гравця часто потрібні доленосні рішення, наприклад, врятувати світ, стати президентом тощо. Прикладом такої гри є Хрещений тато.
- Пригоди. Ідеальний вибір для кожного, хто живе пригодами і не проти вирушити у віртуальний світ, щоб битися з незвичайними персонажами, перетворившись на героя. Від гравця потрібна сміливість та уважність, тому що ви потрапляєте в цікаві локації з різними персонажами та предметами. Наприклад, Бранець Часу.
- Фантастика. Всі дії гри відбуваються у вигаданому світі, де може статися найнестандартніший поворот подій, чарівний ліс, містичні підземелля, незвичайні звірі, дракони та багато іншого. Наприклад, можна зустрітися з привидами у грі Таємні знаки.
- Логічні. Цей жанр ігор дозволяє зайняти мізки та руки людини – тут повністю виключені випадковості, потрібно дотримуватись виважених та продуманих рішень. Потрібно буде лише зробити правильний хід, а також передбачити можливі дії суперника, щоб здобути перемогу. Приклад логічної гри – Дуплет.
- Дитячі. Категорія настільних ігор, які допомагають дітям розвивати мислення та логіку, навчать бути зібраними та не втрачати нитку подій. Обов'язково є елементом творчих здібностей. Стануть чудовим доповненням для дитячої літератури, яка аналогічно спрямована на розвиток дитини.
Враховуючи ці критерії, ви зможете вибрати та купити настільну гру, яка відповідатиме всім уподобанням. Важливо, щоб гра подобалася всім, якщо ви плануєте грати компанією.