Екіпірування для мотоцикліста – це надзвичайно важливий елемент захисту. Якщо прагнете їздити безпечніше, то його потрібно ще і правильно обрати. Є чимало нюансів, які потрібно врахувати, і ми про них сьогодні розкажемо.

Огляд видів мотошоломів

Коли обираєте шолом для мотоцикла, варто перш за все розібратись з наявними їх видами. Доступні варіації:

  • напівлицьові – вони найменш захищені з поміж усіх видів, однак дають значний огляд. Відрізняються доступною ціною та бувають різних конструкцій;
  • відкриті – ще одна доволі відкрита модель, яка захищає переважно бокову, бічну та задню частину голови. Добре вентилюється, підходить класичним байкерам, стане частиною їх стилю;
  • кросові – ці шоломи дають дуже хороший рівень захисту, в тому числі в екстремальних умовах. Вони доволі легкі, забезпечують якісну фіксацію, виготовлені з матеріалів підвищеної міцності, мають спеціальну форму, яка має більший захист;
  • модуляри. Подібні вироби охоплюють всю голову з підборіддям, дуже зручні. Але вони доволі дорогі;
  • інтеграли. В них оптимальне співвідношення ціни та якості, дають захист всього обличчя, відмітимо наявність протектора нижньої щелепи.

Якщо завітаєте в мотомагазин в Києві, то точно знайдете достатній асортимент заявлених видів. Залишилось лишень правильно обрати. Як це зробити – ми розкажемо далі.

Ключові критерії вибору мотошолома

Коли вже визначились з видом екіпірування, яке вам підходить, варто правильно підібрати розмір. Це дуже важливий параметр, адже від нього залежить чи зможе захисний шолом виконувати свої функції. Так, якщо він виявиться завеликим, то просто бовтатиметься на голові, і ні про який захист говорити не доводиться. Коли розмір замалий, то шолом тиснутиме, що теж не додасть комфорту. Ключовий орієнтир при підборі – обхват голови.

Ідеальним варіантом буде примірка, однак, якщо вирішили купувати в інтернет-магазині, то орієнтуйтесь на розмірну сітку виробника. Зауважимо, що параметри відрізняються в залежності від компанії, тому варто дивитись на розмірну сітку конкретної компанії.

У обраної моделі шолома варто оцінити матеріали. Є дорожчі і дешевші, вони відрізняються за тривалістю експлуатації та надійністю. Оскільки мотошолом – це захист, не варто на ньому економити. Не зайвим буде поцікавитись наявністю сертифікатів.

Щодо дизайну, особливих рекомендацій не будемо давати, все залежить від ваших власних вподобань, орієнтуйтесь саме на них.