Перша зустріч з адвокатом у кримінальних справах завжди надзвичайно важлива та може бути напруженою, оскільки від початкового враження залежить ваша майбутня співпраця із людиною. До того ж не знаючи особисто фахівця із кримінального права можна відчувати занепокоєння та стурбованість щодо вчинення подальших дій. Проте, щоб бути впевненим на такій зустрічі потрібно правильно до неї підготуватися. Одним із ключових аспектів цієї підготовки є формування ряду важливих питань, які і потрібно буде зʼясувати в адвоката на першій консультації. А тому у цій статті ми поговоримо, які питання варто задати адвокату для того, щоб забезпечити належний захист ваших інтересів та прав у кримінальному процесі.

З чого слід розпочати підготовку?

Для початку вам необхідно ознайомитися із тим, а хто такий взагалі адвокат по кримінальних справах.

Адвокат по кримінальних справах - це особа, яка може бути надана державою на безоплатній основі (вторинна правова допомога) або на платній основі (заключення із адвокатом договору про надання правової допомоги) з метою захисту підозрюваного чи обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення (проступку чи злочину). Адвокат здійснює свою діяльність самостійно та є незалежним від органів Нацполіції, прокуратури та суду.

Після розуміння того, хто є адвокатом у кримінальних справах слід визначити питання, які необхідно задавати.

Як правильно сформувати питання адвокату по кримінальних справах?

Декілька рекомендацій з формування питань адвокату у кримінальних справах:

  • Цілі співпраці. Перш за все визначте ваші цілі та очікування від співпраці з адвокатом, оскільки ви повинні чітко розуміти якої мети повинні досягти у результаті надання допомоги.
  • Досвід. Для того, щоб розуміти наскільки адвокат розуміється на подібних кримінальних справах потрібно задати йому питання про його практичний досвід ведення справ та скільки особа взагалі працює адвокатом. Можливо така людина працювала раніше в правоохоронних органах та знає суть обвинувачення на практиці тощо.
  • Освіта та знання. Також, окрім наявності успішного практичного досвіду в результативного адвоката повинні бути досить ґрунтовні знання із різних видів права, що говорить про його якісну освіту та постійне вдосконалення як юриста. До того ж обовʼязково поцікавтесь, який навчальний заклад закінчила людина.
  • Підходи до роботи. Потрібно зʼясувати, як зазвичай працює адвокат. Він може мирно намагатися врегульовувати конфлікти або навпаки агресивно відстоювати інтереси своїх клієнтів.
  • Ознайомлення адвоката із вашою справою. Якщо адвокат дійсно володіє успішним досвідом у веденні кримінальних справах, то він уже при першому знайомстві визначить чи ваша справа є складною та які можуть бути юридичні нюанси вашого захисту.
  • Способи вирішення вашого питання. Обовʼязково цікавтесь як можна врегулювати вашу ситуацію на різних етапах справи (чи потрібно укладати угоду про визнання винуватості, чи вашої вини взагалі немає в інкримінованому злочині, чи потрібно захищати інтереси не в досудовому порядку, а вже безпосередньо в суді тощо).
  • Яка ймовірність позитивного результату по справі. Кожна людина бажає отримати виграш по справі. Але потрібно розуміти, якщо адвокат є чесною та порядною людиною, то він ніколи не гарантуватиме вам результат на всі 100%, оскільки обставини справи завжди можуть змінюватися.
  • Гонорар. Уточніть вартість послуг в адвоката та яким чином буде проводитися оплата.

Памʼятайте, що правильно сформульовані питання адвокату у кримінальних справах є важливим етапом співпраці з ним та визначають якість вашого майбутнього захисту.