Дитячий психотерапевт допомагає дітям та підліткам, яким складно керувати своїми емоціями та поведінкою, спілкуватися та адаптуватися до нових умов, справлятися з апатією, тривогою та гнівом, перепадами настрою, проблемами та стресами.
Як лікування дитячий психотерапевт застосовує психотерапію, медикаментозну терапію та інші методи, які допомагають дітям позбутися страхів, покращити свій емоційний стан, підвищити якість життя, налагодити комунікацію з оточуючими людьми.
До дитячого психотерапевта варто звернутися, якщо ви помічаєте суттєві зміни у повсякденній діяльності дитини: різке зниження успішності у школі, апатію, підвищену стомлюваність, відсутність інтересу до звичних справ, сильне занепокоєння, тривожність, страхи, дратівливість, агресію, деструктивну поведінку.
У випадках, якщо дитина відчуває помітні труднощі з навчанням, поведінкою, спілкуванням, відстає у фізичному розвитку, розвитку мови та письмових навичок, йому важко впоратися з емоціями, спілкуватися та дружити з однолітками, складно проходить адаптація у дитячому колективі або до нових умов.
Якщо дитина демонструє агресивну поведінку, схильний до частих нападів дратівливості, гніву або, навпаки, прагне уникнути реальності, сконцентрований на собі, не бажає спілкуватися з близькими і однолітками.
При ознаках дисоціативного (конверсійного) розладу, що виник у результаті реакції після травмуючої події (розлучення батьків, смерть близької людини, автомобільна аварія, жорстоке поводження, травматична медична маніпуляція), що характеризується втратою пам'яті, порушенням самосприйняття, спотвореним сприйняттям особи, що відбувається, і оточення ідентичності, фізіологічними симптомами (тремор, порушення ходи, дисфагія, зниження зору чи слуху, невиразне мовлення).
Консультація дитячого психотерапевта FAMILY CARE
На консультації дитячий психотерапевт попросить батьків якомога докладніше розповісти про симптоми, що спостерігаються у дитини, особливості її розвитку, поведінки, про звички, повсякденні справи та взаємодію з оточуючими, запропонує заповнити спеціальний опитувальник. Ця інформація допоможе оцінити стан дитини, розробити оптимальний план допомоги.
Фахівець розповість про ефективні для вашого індивідуального випадку методи терапії, тривалість лікування та очікувані результати.
Лікування у дитячого психотерапевта FAMILY CARE
При психічних та поведінкових розладах, посттравматичному стресовому розладі, тривозі чи депресії у дітей найбільш ефективними є поведінкова терапія та когнітивно-поведінкова терапія. Вони дають розуміння дитині, як упоратися з проблемною поведінкою та навчитися адаптивної та впевненої поведінки, допомагають отримати навички соціальної взаємодії, змінюють нелогічні та неправильно сформовані переконання, що негативно впливають на емоції та комунікацію.
Дітям, які демонструють деструктивну поведінку, більше підійде сімейна терапія, спрямована на покращення комунікації між членами сім'ї, комунікативних навичок дитини та навчання ефективним способам урегулювання конфліктів. Міжособистісна терапія допомагає підвищити рівень соціальної адаптації, покращує навички міжособистісного спілкування, вчить співпереживання, розуміння поведінки та вчинків оточуючих. Терапія прийняття та відповідальності допомагає усвідомити та прийняти себе, як особистість, вчить справлятися зі стресами, нести відповідальність за поведінку та вчинки.
Терапія для дітей молодшого віку проводиться разом із батьками. Використовуючи навички управління поведінкою дитини, вони можуть продовжувати практикувати їх вдома. Зі старшими дітьми психотерапевт, як правило, спілкується особисто, допомагає усвідомити свої думки та почуття, оцінити їх логічність чи нелогічність, зрозуміти їх взаємозв'язок з емоціями та поведінкою.
Поряд із психотерапією та іншими методами, фахівець може призначити фармакологічні засоби, але тільки в тому випадку, коли вони справді необхідні.
Що Ви отримаєте від дитячого психотерапевта клініки FAMILY CARE?
Допомога психотерапевта необхідна дітям, які зіткнулися з серйозними психологічними проблемами, які негативно впливають з їхньої емоції та поведінка.
Психотерапія допомагає дітям покращити навички спілкування та соціальної адаптації, ефективніше справлятися з проблемами та труднощами, позитивно мислити та досягати цілей, перемогти деструктивну поведінку, опрацювати травму чи позбутися депресії. Часто діти не в змозі зрозуміти, що їм потрібна психологічна або психотерапевтична допомога, тому головним завданням батьків стає пошук хорошого фахівця.