Взимку повітря в приміщенні може пересихати через гарячі батареї, радіатори опалення. У теплу пору року таке пересушування спричиняє сонце. Як наслідок, нездоровий мікроклімат у домі призводить до погіршення самопочуття людини.
Позбутися такої проблеми допоможе зволожувач повітря. Сьогодні у продажу представлена побутова кліматична техніка, що має різні можливості. Серед них — функція ароматизації.
Чи до всіх зволожувачів можна додавати ароматичні олії
Якщо є бажання, щоб у кімнаті не тільки був здоровий мікроклімат, але ще й стояв приємний аромат, то можна купити зволожувач повітря з відповідною функцією. Але варто звертати увагу на наступне:
- В інструкціях до певних моделей приладів вказано, що ароматичну олію можна додавати безпосередньо до відсіку з водою. Розпилюючись разом з парою, вона буде наповнювати приміщення приємним ароматом.
- Деякі типи зволожувачів мають спеціальне віконце з губкою, на яку капається ефірна олія. Після того, як прилад буде ввімкнено, її випаровування будуть змішуватися з вологою та розповсюджуватися по кімнаті.
- За відсутності інформації щодо можливості додавання ароматичних олій експериментувати не варто. Це може пошкодити техніку, що призведе до ремонту або потреби купівлі нового обладнання.
- Ефірні олії здатні роз’їдати комплектуючі приладу, який не пристосований для їхнього використання.
- Осівши на корпусі, ароматичні засоби також можуть створити середовище, сприятливе для розмноження мікробів.
Мембранні фільтри таких приладів через жири швидко забруднюються та виходять з ладу. У такому разі в гарантійному обслуговуванні буде відмовлено.
Які олії можна додавати до зволожувача
Якщо ви визначили, що використання ароматизаторів не зашкодить вашій техніці, то можна приступити до вибору олії. Пам’ятайте, що засоби здатні впливати на самопочуття й здоров’я залежно від їхніх властивостей:
- Стабілізація нервової системи. Зняти відчуття тривоги, розслабити, позбавити від страхів здатні ромашка, цитрусові, шавлія, бергамот, герань, ялівець.
- Пробудження творчої енергії. Сконцентруватися, налаштуватися на роботу дозволяють бергамот, базилік, апельсин, чорнобривці, хвойні.
- Покращення настрою. Побороти апатію, наповнитися енергією допоможуть базилік, сандал, лаванда, кориця.
- Налаштування на романтичний лад. Фахівці рекомендують використовувати з цією метою афродизіаки, такі як сандал, мускус, іланг-іланг, кориця, пачулі.
- Підтримка імунітету. Олії, що мають протимікробні властивості, борються з запаленнями, прискорюють одужання від бактеріальних і вірусних інфекцій. До таких належать алое, тим’ян, бергамот, ялівець, евкаліпт.
- Позбавлення від безсоння. Допоможуть заснути аромати іланг-ілангу, лаванди, ромашки, сандалу.
Пам’ятайте, що ефірні олії не є панацеєю та не лікують хвороби. Від їхнього використання варто утриматися вагітним жінкам і породіллям, алергікам.
Використовуючи ароматичні олії, потрібно ретельно дбати про зволожувач. Важливо регулярно промивати ємність для ароматизаторів та сам прилад ізсередини.