При виборі контрольно-вимірювальних приладів на сайті інтернет-магазину https://fotonika.kiev.ua спочатку визначають типи засобів вимірювань, придатні за своїм функціональним призначенням, діапазонів вимірюваних фізичних величин, стійкості до зовнішніх факторів, що впливають, масогабаритних характеристик для вирішення вимірювальних завдань, що виникають при метрологічному забезпеченні експлуатації технічного пристрою.

Після того, як вибрані вимірювальні прилади, придатні для зазначених у вимірювальній задачі умов, необхідно правильно оцінити, який з них має найменшу надмірність за точними характеристиками. Прагнення виміряти з більшою, ніж це необхідно, точністю призводить до подорожчання вимірювань. У той же час, зниження вимог до точності погіршує достовірність результатів вимірювань та знецінює їх.

Вибір приладу, що не має надмірності точності, дозволяє, як правило, забезпечити менші витрати на вимірювання. Відомі підходи до вибору засобів вимірювань за точністю ґрунтуються на розгляді двох різних випадків їх використання:

- для виміру параметрів пристроїв;

- контролю параметрів.

Керуючись значеннями умовних ймовірностей помилкового та невиявленого відмов, можна встановлювати вимоги до похибок вимірювань параметрів і на цій основі вибирати прийнятні за точністю засоби вимірювання. Завдання вибору вимірювального приладу зводиться при цьому до визначення співвідношення між необхідною межею похибки вимірювань, що допускається, і допуском на контрольований параметр.

Вихідними даними, необхідними при виборі засобів вимірювань за точністю, є:

- склад вимірюваних та контрольованих параметрів пристрою;

- значення допусків на відхилення контрольованих параметрів та допустимі значення сумарної похибки визначення значень вимірюваних параметрів;

допустимі значення умовних ймовірностей помилкового та невиявленого відмов для кожного з контрольованих параметрів;

закони розподілу відхилень контрольованих параметрів від номінальних значень.

При виборі засобів вимірювань для контролю параметрів треба розрахувати допустиме значення сумарної похибки вимірювань.

Також необхідно орієнтуватися на певну, краще стандартизовану або атестовану методику вимірювання відповідної фізичної величини або параметра пристрою. За відсутності таких методик слід розглянути можливість вибору засобів вимірювання з числа допущених до застосування відповідними рекомендаційними та обмежувальними переліками.