Головна перевага душових кабін — це можливість обрати форму, розмір та оснащення, відповідно до потреб користувача. Для поціновувачів мінімалізму існують скляні перегородки без профілю та змішувачі прихованого монтажу. Тим, хто мріє про домашню сауну, пропонують закриті бокси, оснащені парогенератором. Існує десяток різновидів душових кабін, які відрізняються конструкцією та функціональністю. З'ясуйте, що потрібне саме вам.
Головне питання: з піддоном чи без?
Якщо ви відкриєте каталог душових кабін будь-якого магазину сантехніки, наприклад цього https://www.santechshara.ua/santehnika/dushevie-kabini/, то побачите моделі з піддоном та без нього. Бокси із піддоном частіше обирають для ванних кімнат із завершеним ремонтом. Піддон встановлюється на плитку та під'єднується до каналізаційної системи. На нього монтується душева перегородка, яка йде у комплекті, або замовляється окремо. У дизайнерських проектах найчастіше обирають тонкі конструкції, висотою до 5 см, виготовлені з акрилу, штучного каменю чи нержавіючої сталі, покритої емаллю.
В чому перевага душів із піддоном:
- Простий та швидкий монтаж;
- Широкий вибір матеріалів, форм та розмірів;
- Легко зняти та перевезти в іншу квартиру;
- Доступніші за душові індивідуального планування.
У дизайнерських інтер'єрах частіше зустрічаються просторі душові зони індивідуального планування. В них немає піддона, а скляні перегородки встановлюються на плитку, щоб підлога у кімнаті мала єдиний контур. Для відводу води у каналізацію використовується зливний трап, який встановлюється у підлогу та закривається декоративною решіткою. Щоб правильно змонтувати трап, доводиться піднімати підлогу у ванній кімнаті або будувати невеликий подіум. При усіх складнощах монтажу, душі індивідуального планування дозволяють втілити найоригінальніші дизайнерські рішення.
Які дверцята практичніші?
У невеликих ванних кімнатах мокру зону обов'язково відгороджувати скляною конструкцією з дверцятами. Якщо вам пощастило мати просторий санвузол, можете розглянути варіанти із вільним входом, як зображено вище, або ще лаконічнішу перегородку у силі Walk-In. Якщо вам комфортніше приймати душ у закритій кабіні, звертайте увагу на тип відривання дверцят. Існують такі варіанти:
- Розсувні — найкращий вибір для невеликого приміщення, адже не потребують місця для відкривання. Але зважайте, що роликові механізми у бюджетних кабінах часто ламаються, тому на цьому елементі краще не заощаджувати.
- Розпашні — найнадійніший варіант, адже дверцята кріпляться на петлях. При відкриванні створюють широкий, зручний прохід. Цей механізм має всього один недолік — він потребує простору перед кабіною для відкривання.
- Складні дверцята є компромісним рішенням попередніх конструкцій. Вони мають 2-3 рухомих частини та складаються всередину кабіни, тому не займають місця при відкриванні. Такі дверцята зручні у невеликих приміщеннях, але складна конструкція робить їх менш надійними.