Наркоманія – це хвороба, яка руйнує не тільки здоров'я, але й життя людини. Наркотики викликають залежність, яка з часом стає сильнішою і потребує більших доз. Наркотики впливають на роботу мозку, серця, печінки, нирок, легень, шкіри та інших органів. Наркотики знижують імунітет, підвищують ризик зараження ВІЛ, гепатитом, туберкульозом та іншими інфекціями. Наркотики порушують психіку, викликають депресію, психози, галюцинації, паранойю, агресію та навіть доводять до самогубства.
Небезпека наркоманії для людини та суспільства
Наркоманія не тільки знищує залежного, але й його родину. Наркоман втрачає інтерес до життя, роботи, навчання, хобі, друзів. Він стає байдужим, брехливим, агресивним, ненадійним, безвідповідальним.
Він витрачає всі гроші на наркотики, може красти, шантажувати, вчиняти злочини. Він страждає від постійного страху, тривоги, вини, самозневаження. Наркоман не може самостійно прийняти рішення про лікування, бо наркотики контролюють його волю. Якщо ваша близька людина наркоман, необхідно якомога швидше звернутися за допомогою в реабілітаційний центр для наркозалежних – філіал Міжнародної Антинаркотичної Асоціації.
Наркоманія – це небезпека не тільки для залежного та його родини, але й для всього українського суспільства. Наркоманія сприяє зростанню злочинності, корупції, тероризму, проституції, безробіття, бідності, демографічної кризи. Наркоманія підриває національну безпеку, економіку, освіту, культуру, мораль, сім'ю. Наркоманія – це виклик, який потребує ефективної відповіді.
Стадії розвитку наркотичної залежності
Наркотична залежність має 4 різні стадії свого розвитку. На кожній з них, крім можливо першої, потрібно негайно розпочати лікування наркоманії у Чернівцях https://lczm.org/ua/lechenie-narkomanii-v-chernovtsakh.html або в іншому місті України. Ось ці стадії розвитку:
- Стадія 1. Експериментальна. Це стадія, коли людина спробувала наркотик один або кілька разів з цікавості, під впливом друзів або інших факторів. На цій стадії людина не відчуває залежності від наркотика, але може відчувати задоволення від його дії.
- Стадія 2. Регулярна. Це стадія, коли людина починає вживати наркотик регулярно, наприклад, кожні вихідні, або в певних ситуаціях, наприклад, на вечірках, у стресових умовах або для підвищення настрою. На цій стадії людина вже відчуває психологічну залежність від наркотика, але ще не має фізичної. Лікування та реабілітація наркозалежних хоч і не обов'язкова, але бажана – так можна попередити значну серйознішу, третю стадію залежності.
- Стадія 3. Залежна. Це стадія, коли людина не може обійтися без наркотика, і вживає його щодня або кілька разів на день. На цій стадії людина має як психологічну, так і фізичну залежність від наркотика, і відчуває сильний потяг до нього. Людина також втрачає інтерес до інших сфер життя, і зосереджується тільки на забезпеченні себе наркотиком. У цьому випадку потрібно якомога швидше звернутися до спеціалістів для лікування наркоманії у Хмельницькому https://lczm.org/ua/likuvannya-narkomaniji-v-khmelnitskomu.html.
- Стадія 4. Деградаційна. Це стадія, коли людина повністю підпорядковується наркотику, і не може контролювати своє вживання. На цій стадії людина втрачає свої соціальні, професійні, сімейні та особисті цінності, і страждає від серйозних фізичних, психічних та емоційних розладів.
Професійне лікування наркоманії в Міжнародній Антинаркотичній Асоціації
Міжнародна Антинаркотична Асоціація – це мережа лікувальних закладів, які займаються лікуванням, профілактикою наркоманії та пропагандою здорового способу життя в Україні. Асоціація була створена в 2004 році і має філії в різних містах, зокрема у Луцьку. Тут працюють професійні наркологи, психологи та психіатри, які знають як упоратися з усіма аспектами наркотичної залежності, фізичним та психологічним потягом, «ломкою», абстиненцією тощо. За роки своєї роботи ми заробили тільки позитивні відгуки залежних та їх родичів!
Слід зазначити, що лікування наркоманії у Луцьку https://lczm.org/ua/likuvannia-narkomanii-u-lutsku.html – це лише один з напрямів роботи центру. Звернутися за допомогою можуть також особи, які страждають від алкоголізму та ігроманії.