Існує велика кількість різних моделей вимикачів, які відрізняються один від одного не лише зовні, а й функціонально. Придбати будь-яку з них можна на сайті https://amperok.com.ua/tm_schneider, де вони представлені в асортименті. Як серед цього різноманіття вибрати відповідний саме для вашого будинку? Розглянемо кілька факторів, на які варто звернути увагу при покупці вимикачів.
1. Принцип включення
Найперше, із чим варто визначитися при виборі вимикача, — принцип його роботи. Існує кілька типів, найпопулярніші з них - кнопкові, сенсорні та димери. Кнопкові вимикачі добре відомі кожному і мають найзрозумілішу механіку роботи. Потрібно лише натиснути на клавішу. Правда, тут є свої особливості, наприклад, клавіша при натисканні може повністю йти у верхню або нижню сторону вимикача, змінюючи своє положення, чи повертатися в стандартне положення після легкого натискання (і завжди бути в одному положенні). У сенсорних вимикачів всі дії виконуються звичайними дотиками. Димери, у свою чергу, дозволяють регулювати подачу електричної потужності, тим самим змінюючи рівень освітленості приміщення.
2. Одноклавішні або багатоклавішні
Якщо ви зупинили свій вибір на кнопковому або клавішному вимикачі, який залишається найбільш затребуваним типом пристроїв, варто визначитися скільки саме клавіш буде на вашій моделі. Одноклавішні пристрої часто дозволяють одночасно увімкнути або вимкнути усе світло у приміщенні. Чим більше кнопок, тим більше варіативності, тому що різні кнопки в рамках одного вимикача можуть відповідати за різні освітлювальні об'єкти. Завдяки цьому можна вибирати різні режими освітленості залежно від часу доби та ваших потреб. Однак варто пам'ятати, що установка багатоклавішних вимикачів трохи складніша.
3. Тип монтажу
Не варто забувати і про тип монтажу – він буває внутрішнім та зовнішнім. Відповідно, якщо у вас стоїть підрозетник і зроблено приховану проводку, то необхідно вибирати внутрішні вимикачі, а якщо монтаж на стіну з відкритою проводкою – то зовнішній тип.
4. Підсвічування
Багато сучасних вимикачів мають вбудоване підсвічування – це не тільки стильне, але і практичне рішення. Підсвічування дозволить завжди знайти вимикач у темряві та уникнути довгих обмацувань стіни та зіткнень з меблями. Особливо такі моделі підійдуть для людей похилого віку, які можуть часто вставати ночами.