Військове вторгнення Росії в Україну змусило всіх громадян максимально згуртуватися між собою. Є люди, що беззастережно пішли добровольцями на фронт, але є не менш важливі учасники процесу – це волонтери. Завдяки їм військовим регулярно приходить різна допомога, від засобів індивідуального захисту до продуктів харчування.
Також в Україні є організації волонтерів, які допомагають простим людям. Через постійні обстріли РФ багато людей залишилися без житла, у них зруйновані цілі життя, що вони так довго будували. Завдяки сайту https://holdgroup24.com/bonusy-za-registracziyu-v-kazino/, кожен бажаючий може заробити трохи грошей і зробити свій внесок у роботу цих героїв.
Принагідно, люди, які не перебувають у офіційних організаціях волонтерів, теж можуть допомогти. Однак потрібно визначитися, за яким видом допомоги людина спеціалізуватиметься. У цьому питанні розпорошуватися не варто, проте про все по порядку.
Що таке волонтерство та чи законно їм займатися
Наразі наша країна переживає смутні часи, але й вони не зупиняють бажаючих нажитися на чужих стражданнях. З цієї причини багатьом волонтерам доводиться захищати себе за допомогою закону. Тепер потрібно розібратися в понятті "волонтерство":
- За законом, волонтерами стають добровільно, провадячи соціально спрямовану діяльність;
- Також, закон свідчить, що таку роботу проводять безкорисливі люди, не отримуючи прибутку;
- Волонтери допомагають усім нужденним: дітям, старим, інвалідам, сім'ям, які втратили житло, військовим і так далі.
Надавати добровільну допомогу в обраній ніші, люди можуть бути громадянами України, представниками інших народів або особами без громадянства, але які законно проживають на її території. Щоб не потрапити на аферистів, можна стати членом організації з повним пакетом документів або почати допомагати самостійно.
Обов'язковою умовою є наявність організації в реєстрі некомерційних структур, а також можливість отримати посвідчення встановленого зразка.
Щодо самостійного волонтерства – воно не заборонено законом. Але індивідуальний волонтер обов'язково має промовляти одержувачам допомоги, що він діє від своєї особи. Також важливо надавати всі звіти щодо витрачених коштів, якщо люди проводять благодійні збори коштів.
Якщо людина бажає допомогти волонтерам, як їй це зробити
Насамперед, варто зрозуміти, що займатися благодійністю потрібно за конкретною метою. Наприклад, це може бути підтримка ЗСУ провіантом чи іншими потрібними речами, або допомога людям, які втратили квартиру у Дніпрі. Потім важливо знайти компанію волонтерів-однодумців, які працюють у обраному напрямку.
Зрозуміло, перед тим, як довіритись організації, треба ретельно прочитати дані про неї. А в решті все не так складно. Найкраще заздалегідь скласти список того, чим людина може реально допомогти.
Наприклад, у новачка є автомобіль, вільний простір у квартирі або будинку, або він вміє добре ладнати з чиновниками. І навіть якщо дані формати не підходять, завжди є інші можливості, типу внесення фінансової пожертвування або дарування речей, які сьогодні потрібніші іншим.