Бути мамою – це не тільки чудо, а й велика відповідальність. Під час вагітності важливо дотримуватися всіх рекомендацій лікаря щодо способу життя, раціону та навіть тренувальних вплав. У 36 тиждень вагітності жінка потрохи готується до пологів, адже плід вже майже сформований. Важливо ретельно слідкувати за самопочуттям, потроху купувати речі для малюка та психологічно з партнером налаштуватися до появи нового члена сім’ї.

Рекомендації для жінки

У цей період всі активні органи малюка сформовані й працюють за допомогою матусі. Жінка може відчувати тренувальні перейми, під час яких матка скорочується з неприємним відчуттям внизу живота. Такий процес є нормальним і не триває більше однієї хвилини. До лікаря варто звертатися лише тоді, коли вони стають занадто довгими та супроводжуються болем.

Ось декілька порад для матусі, які позитивно вплинуть на організм як самої жінки, так і майбутньої дитини.

1. Більше відпочинку. Хороший сон та прогулянки – це надійні помічники для забезпечення доброго самопочуття. Також можна займатися спортом, проте без тяжких предметів (може викликати передчасні пологи).

2. Харчування. Важливо не пропускати приймання їжі, та фанатично не вживати корисні продукти. Також варто збільшити концентрацію білка, фолієвої кислоти, цинку та омега-3.

3. Аналізи. Є перелік досліджень, які може порекомендувати лікар для вагітної. Зокрема це УЗД, загальні аналізи крові та сечі, а також на гормони, торч-інфекції тощо.

Якщо виникли якісь проблеми під час огляду, то спеціаліст може дати особливі рекомендації або покласти жінку на збереження. Якщо виявилося, що матка не здатна пропустити плід через родові шляхи, то лікар може запропонувати кесарів розтин.

Що робити, якщо дитина не ворушиться?

На тридцять шостому тижні малюк вже не так активно шукає зручне для себе положення, що може викликати почуття тривоги у матері. Проте це є нормою, оскільки плід вже доволі великий та майже готовий до появлення на світ. Жінки, які вагітні первістком можуть не переживати щодо опущення дитинки: таким чином малюк не давить на діафрагму та полегшує процес дихання матері.

Заборонено лежати на спині – це може призвести до нестачі кисню. Тому спати або відпочивати треба на спеціальній подушці або скористатися м’якою ковдрою для пошуку більш зручного положення. Також важливо контактувати з дитиною, адже вона чує голос матері, що впливає на зміцнення зв’язку.