Алкоголізм, також відомий як алкогольна залежність, - це захворювання, яке зазвичай розвивається протягом багатьох років і спочатку залишається непоміченим. Є алкоголіки, які періодично взагалі не п'ють, але, почавши, не можуть зупинитися, доки не нап'ються до крайнього ступеня ("щоквартальні п'яниці"). Так звані «дзеркальні алкоголіки» можуть контролювати своє щоденне споживання, але не можуть обходитися без пиття навіть кілька днів. Дуже важливо вчасно помітити проблему та почати її вирішувати. Діагностування та лікування алкоголізму у Житомирі пропонує Центр лікування залежностей Віта Код.
Ознаки залежності
Ознаки патологічної алкогольної залежності чітко пізнавані: життя дедалі більше обертається навколо наркотичного алкоголю, інші інтереси ігноруються. Життя без алкоголю важко уявити. Будь-який алкоголік планує повсякденне життя таким чином, щоб він чи вона могли вживати алкоголь.
Ще однією явною ознакою алкоголізму є марні спроби, що повторюються, зменшити або кинути пити. Якщо алкоголік почав пити, то йому дуже важко зупинитися.
Як розпізнати, що ти алкоголік?
Якщо ви ствердно відповіли на три або більше з таких питань, у вас алкогольна залежність:
- Ви часто відчуваєте сильне бажання, свого роду неприборканий потяг до алкоголю?
- Вам важко кинути пити, якщо ви почали?
- Чи п'єте ви іноді вранці, щоб зменшити нудоту або тремор (наприклад, рук)?
- Чи вживаєте ви більше алкоголю для досягнення певного (бажаного) ефекту?
- Чи змінюєте ви розпорядок дня, щоб дозволити собі пити, чи налаштовуєте день так, щоб можна було пити регулярно?
Абстинентний синдром
Алкоголізм призводить до симптомів відміни, які не обов'язково мають бути фізичними. Без алкоголю і тіло, і психіка стають неврівноваженими. Симптоми відміни:
- порушення сну;
- пітливість ;
- ранковий тремор;
- нудота;
- занепокоєння та страх;
- депресивний настрій;
- припадки;
- зорові та слухові галюцинації («білі миші»);
- біла гарячка.
Симптоми відміни зникають, коли ви знову починаєте вживати алкоголь, і повертаються, коли дія алкоголю припиняється. Алкоголь п'ють на цій стадії залежності, щоб уникнути абстинентного синдрому. Розірвати це коло без професійної допомоги дуже важко.
Заперечення не вирішить проблему з алкоголем
Людям часто потрібно багато часу, щоб визнати свої проблеми з алкоголем та вирішити змінитись. Дні, коли люди вирішують кинути пити, можливо, спровоковані похміллям, змінюються днями, коли всі їхні добрі наміри знову викидаються на вітер. І стає дедалі очевиднішим, що власну життєву ситуацію можна покращити лише в тому випадку, якщо вдасться скоротити споживання алкоголю або жити без алкоголю у довгостроковій перспективі.