Сертифікат відповідності – документ, який підтверджує відповідність товару, продукції, послуги, тощо вимогам визначеної нормативної документації.
Сертифікат може видаватись:
- на партію продукції;
- на продукцію, яка виробляється серійно.
Сертифікат підтверджує відповідність вимогам як ДСТУ так і технічних умов.
Зміст і вимоги до сертифікату регулюються ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019 «Оцінка відповідності. Вимоги до органів з сертифікації продукції, процесів та послуг» (EN ISO/IEC 17065:2012, IDT; ISO/IEC 17065:2012, IDT). Сертифікат може бути виданий тільки спеціальним органом оцінки відповідності, який незалежний, як від виробників так і споживачів продукції, і тим самим є неупередженою третьою стороною. Орган також повинен відповідати вимогам ДСТУ EN ISO/IEC 17065:2019, що підтверджується акредитацією з боку Національного агентства з акредитації України.
Визначивши, чим є сертифікат відповідності, можна замислитись: «Отримання сертифікату вимагає витрат як зусиль так і фінансів, то навіщо він нам потрібний?» Це слушне питання, тим більше, що обов’язкову сертифікацію продукції в Україні скасовано, але є багато чинників, які не дозволяють однозначно відповісти на нього «Ні. Не потрібний».
Навпаки, в багатьох випадках наявність сертифікату відповідності на продукцію дає його власнику суттєві переваги, які значно перевищують раніше визначені витрати:
1. Після прийняття Закону України від 15.01.2015 № 124-VIІI «Про технічні регламенти та оцінку відповідності» вже впроваджено і планується до впровадження технічні регламенти на багато видів продукції. Відповідність вимогам технічних регламентів для продукції, що підпадає до їх дію є обов’язковою. До кожного регламенту додається перелік національних стандартів відповідність вимогам яких підтверджує відповідність продукції технічному регламенту. Саме тут допомагає сертифікат відповідності.
2. Робота в сферах діяльності, що підлягають ліцензуванню, може привести до необхідності отримання сертифікату відповідності на продукцію.
3. Велика кількість споживачів під час проведення тендерних закупівель або безпосередньо, як умову укладання договорів, вимагають від виробника сертифікації його продукції.
Взагалі, сертифікація продукції – підтвердження її якості і надійності виробника.
Тому, якщо Ви маєте необхідність сертифікувати продукцію – звертайтесь до компанії ICAC. Ця компанія співпрацює тільки з акредитованими Національним агентством з акредитації України органами оцінки відповідності. Фахівці цієї компанії підготують всі необхідні документи і дадуть професійну відповідь на Ваші запитання.