Прийнято вважати, що займатися склінням балкона або лоджії можна лише в теплу пору року. Однак досвідчені фахівці впевнені, що скління балконів можна проводити і в зимовий період. Незважаючи на те, що в холодну пору року процес пов'язаний із певними незручностями, при дотриманні всіх норм і правил монтажу якість установки через несприятливі погодні умови в жодному разі не постраждає.
Поряд з певними труднощами монтажу (зокрема, охолодження квартири в процесі встановлення віконних блоків та деякі складності при встановленні віконних блоків з алюмінієвого та металопластикового профілів) скління балконів у холодну пору року має і свої переваги.
Переваги зимового скління балконів
Встановлюючи металопластикові вікна в Києві чи іншому місті України взимку чи восени, власник квартири отримує перевагу у вигляді швидкого виконання свого замовлення. Через зменшений в холодну пору року попит на склопакети черга на встановлення зменшується, і замовлення виконуються набагато швидше. Крім того, на зимовий період випадає велика кількість свят, напередодні яких дуже багато виробників вікон радують покупців знижками. Ціна на вікна в цю пору року падає, що дозволяє покупцям суттєво заощаджувати власні кошти.
Також варто відзначити, що в зимовий час набагато легше перевірити якість виконаних робіт, оскільки всі дефекти монтажу проявляються практично відразу: через неякісно зароблені шви починає проникати, а неправильна ізоляція проявляється у вигляді конденсату на склопакетах.
Що потрібно знати про скління балконів в зимовий період?
Досвідчені та кваліфіковані монтажники, які займаються склінням балконів не перший рік, чудово знають про всі нюанси роботи в холодну пору року. Однак і вам, як замовнику, буде корисно дізнатись про всі правила зимового скління. У іншому випадку ви не зможете проконтролювати якість виконання монтажних робіт. Отже, на що слід звернути увагу:
-
Якісне скління балкона або лоджії можливе лише за температури до -18 градусів. Такі температурні обмеження пов'язані, перш за все, з тим, що при нижчій температурі пластик стає крихким і легко ламається. Тому, якщо фахівець намагається вас переконати в тому, що встановити віконні блоки він може за будь-якої температури, є привід засумніватися у його кваліфікації.
-
Як ви, напевно, знаєте, всі щілини між конструкціями, що огороджують, і рамою заповнюються монтажною піною. Однак якщо при зимовому склінні використовувати звичайну піну, існує велика ймовірність того, що буде порушена пластичність монтажних матеріалів. Тому обов'язково упевніться в тому, що під час монтажу спеціаліст використовує спеціальну зимову піну. Відмінною особливістю цієї піни є хороша розширюваність навіть за низьких температур (до -50 градусів), і краща "зчіплюваність" з поверхнями, ніж у звичайної піни.
-
Обов'язково необхідно простежити, щоб кріплення готових віконних конструкцій, незалежно від виду скління, було проведено по всьому периметру балкона, і по верхній, і по нижній його межі.
Дотримуйтесь цих порад, обирайте досвідчених монтажників та насолоджуйтеся перевагами зимового скління.
Автор: Віконний стандарт