Щороку в суспільстві зростають вимоги до якості та комфорту житла, ефективності використання ресурсів, екологічності продуктів харчування. Не залишається поза увагою й чистота повітря, яким ми дихаємо.

Якщо з вуличним повітрям самостійно кожен українець мало що може зробити, то створити комфортні та безпечні умови життя у власному домі дійсно можливо. Надмірна теплоізоляція, недостатня вентиляція приміщення призводить до погіршення якості повітря та проблем зі здоров’ям. Для налагодження повітрообміну належної якості раціонально використовувати очищувачі повітря. Що це за девайси та які їх особливості, розбираємося детальніше в статті.

Принцип роботи очисника

Головне завдання пристрою — зробити повітря максимально чистим та безпечним для дихання мешканців будинку. Як це працює?

  • Повітря з кімнати втягується всередину корпусу за допомогою лопатей вентилятора.
  • Потрапляючи в фільтрувальну камеру, потік очищується від забруднень: часток пилу, шерсті, алергенів, мікробів, бактерій. Нейтралізуються неприємні запахи.

Прилад такого типу не додає нові порції повітря в приміщення, а рециркулює той об’єм, що вже є. Забезпечується чистота та висока якість повітря, що позитивно впливає на самопочуття.

Види девайсів

Модельний ряд представлений кількома основними пристроями, кожен з яких має особливості застосування.

  1. З водяною фільтрацією — повітря пропускається через водяну завісу, а забруднення осідають на фільтраційних дисках. Деякі девайси мають УФ-обробку корпусу, щоб уникнути розмноження патогенних мікроорганізмів.
  2. З фільтрами механічного, грубого очищення — здатні затримувати великі частки бруду та пилу. Потребують частого очищення.
  3. З фільтрами тонкого очищення — складаються з поліпропіленових волокон, легко змінюються на нові.
  4. З адсорбційними, вугільними фільтрами — вбирають неприємні запахи, токсини, домішки.
  5. З іонізатором — повітря насичується негативно зарядженими іонами та звільняється від пилових домішок.
  6. З фотокаталітичним фільтром — повітря позбавляється шкідливих домішок під впливом ультрафіолету. Відбувається якісне знезараження, зникають бактерії, віруси та токсини.
  7. З HEPA-фільтром — мають кілька етапів очищення повітря. Здатні вловлювати та ліквідовувати збудників респіраторних захворювань, алергени, грибки.
  8. З електростатичним фільтром — не позбавляє від диму та запахів, але якісно видаляє пил завдяки використанню поля заряджених електронів.

На що варто звернути увагу під час вибору?

Щоб девайс працював максимально ефективно, треба обрати модель з функціоналом, що відповідає вашим потребам.

  • Частота обслуговування — цей параметр впливає на кількість часу для обслуговування пристрою. Наприклад, електростатичний фільтр треба мити раз на тиждень, а водяний — кожен день.
  • Рівень шуму — якщо хочете, щоб девайс  працював цілодобово, варто звернути увагу на малошумні моделі.
  • Спосіб встановлення — залежить від габаритів, більшість можна ставити на підлогу чи тумбу.
  • Наявність режимів роботи — для економії часу та ресурсів можна чергувати турбо-режим з базовим.

Очищувачі повітря забезпечують здоровий та комфортний мікроклімат у домі.