Компактний, місткий, стильний, — все це про гаманець, без котрого неможливо уявити комфортне існування у сучасному світі. Важлива деталь будь-якого щоденного образу, необхідний помічник у подорожі чи відрядженні! За роки існування (саме шкіряні рішення відомі з часів прадавнього Риму) шкіряний гаманець пройшов не один етап модернізації, перш ніж стати впізнаваним для сучасників аксесуаром.
Перерахувати усі дизайнерські рішення, моделі та типи виробів для зберігання грошей — нереалістична здача. Але, ми можемо дізнатися багато цікавого з історичних довідок, археологічних знахідок.
Трендовий шкіряний гаманець — це сентенція зручного, компактного виробу зі шкіри. Перевагами над попередниками буде подовжена експлуатація, ідеальна майстерність у виконанні швів, підкладу. Окремим пунктом є неймовірний стиль, обробка полотна методом тиснення.
Екскурс в історію — від «динозаврів» до сьогодення
Першочергово, одяг людини слугував захисним покриттям тіла та не мав кишень. Для перенесення важких предметів використовувати рибальські та мисливські сітки, інші мішечки. З появою грошообігу, саме невеликі тканинні мішечки стали місцем для грошей. Прадавній аналог гаманця обмотувався мотузкою й фіксувався на поясі, або розміщався у складках спідниць. А далі вже з’явились розмежування, більш кардинальні відмінності:
- Жіночі та чоловічі гаманці відрізняються за розміром. Останні були більші, оскільки всередині носили ключі, гирки та іншу атрибутику. Зараз, тенденція не актуальна. Є як місткі трі-фолд, так і компактні картхолдери.
- З появою паперових грошей мішечок для монет зазнав змін у бік м’якого конверта чи клатча. Плоский шкіряний гаманець схожий на свого сучасника й отримав назву «портмоне» (з фр. носити гроші).
- До 18 ст. заявили про себе чоловічі гаманці із твердим каркасом, прикрашені дорогоцінностями, — перлинами, каменями, дорогоцінними металами. Розмір моделей для чоловіків вражав. Адже добрий господар мав багато статків і, відповідно, величезне портмоне. Сьогодні, маскулінний дизайн працює з унікальними шкіряними фактурами. Мінімум акцентів, лаконічність та стриманість — ознака гарного смаку.
З 19 ст. до сьогодення кількість виробів зі шкіри збільшується в геометричній прогресії. Дизайнери пропонують нові форми, креативне оформлення, різноманітні стилізації під актуальні тренди епохи. Кожен обирав чоловічий гаманець до власного гардероба.
Обираємо ідеальний шкіряний гаманець
Носимо гроші, дріб’язок та картки з комфортом. Підбираємо зручний для себе варіант серед моделей:
- бі-фолд. Гаманець з 2-х частин на 1 згортання. Компактний, відкривається як книжка, з монетницею чи без. Вертикальне положення до кишені піджаку, горизонтальне — для інших кишень, сумки, бананки, месенджера;
- трі-фолд. Аксесуар подвійного складання на 3 відсіки, дуже місткий, але й великого розміру. Трохи «пухкий» зовні, максимально функціональний зсередини, — багато відділів, кишеньок, відсіків під документи;
- портмоне. Він же лонгер. Книжечка або міні-клатч, де банкноти зберігаються у розгорнутому стані. Інколи, рішення передбачає розміщення смартфона та навіть ключів;
- картхолдер. Коли немає потреби у паперових грошах. Ідеально, мінімалістично, зручно до кишені джинсів. За необхідності можна поруч з картками прикріпити 1-2 купюри;
- затискач для банкнот. Зворотна до картхолдера ситуація. Модель пропонує охайне зберігання готівки.
Вирішили замовити гаманець чоловічий онлайн? Обов’язково зважаємо на тип шкіри, виробника та гарантію, колір та організацію внутрішнього простору.