Здоров'я літньої людини залежить не тільки від фізичної активності, психологічної та духовної складових, а й від регулярного медичного обстеження. Періодичний огляд та здавання аналізів сприяють виявленню захворювань на ранніх стадіях, що дозволяє своєчасно призначити лікування або зупинити подальший розвиток хвороби. Тому дуже важливо, щоб люди віком відвідували лікарів не в період загострення хвороби, а для профілактики та підтримки організму в тонусі.
Якщо ви бажаєте здати аналізи у Броварах, то у такому разі вам варто звернутися за допомогою до медичної лабораторії Nikolab!
Які аналізи потрібно здавати людям похилого віку?
Людей похилого віку може нічого не турбувати, але це не є приводом для відмови від медичного обстеження. Адже медициною вже доведено, що багато хвороб протікають безсимптомно. Для якісного контролю за здоров'ям необхідно відвідувати лікаря хоча б раз на півроку. Діагностика проводиться на підставі наступних показників:
- Загальний аналіз крові у літніх людей – один із простих способів отримати дані щодо поточного стану здоров'я.
- Перевірка стану серцево-судинної системи – холтер, УЗД, МРТ серця.
- Флюроографія – рентгенологічне обстеження грудної порожнини та легень.
- Обстеження у офтальмолога – допоможе виявити на ранній стадії глаукому, катаракту, макулярну дегенерацію.
- Аналіз сечі у літніх людей – важливий для діагностики циститу, простатиту, цукрового діабету, пієлонефриту, захворювань сечового міхура.
За потреби терапевт дає напрямок до вузьких фахівців.
Пройшовши за посиланням https://nikolab.com.ua/, ви дізнаєтесь, як підготуватися до здачі медичних аналізів!
Які труднощі можуть виникнути при діагностиці здоров'я людей похилого віку
При оцінці поточного стану хворого або людини в похилому віці часто виникають складності. Наприклад, бабусі та дідусі з деменцією чи хворобою Альцгеймера не можуть об'єктивно оцінити стан свого здоров'я. Неповне надання відомостей ускладнює оцінку результатів первинного огляду. В цьому випадку потрібен взаємозв'язок з рідними та близькими пацієнта (їх спостереження з боку, розповідь про особливості поведінки хворого тощо).
Подібна ситуація може виникнути з лежачими, для яких регулярне обстеження у лікарів утруднюється через їх фізіологічні можливості. Також це стосується людей із психічними відхиленнями. Для вирішення проблем використовується кілька варіантів:
- надомне обслуговування лікарями;
- звернення до приватних клінік, де передбачено виїзд фахівця для збору аналізів;
- використання послуг спеціалізованого пансіонату.