Чи можна у 2-3 рази збільшити продуктивність складу та при цьому захистити товари від можливого пошкодження? Зробити це доволі просто: потрібно замінити класичні чи гідравлічні візки на сучасні рольганги. Цим терміном називають роликові приводні конвеєри, за допомогою котрих можна переміщати ящики, коробки, товари в м'якому пакуванні або штучні вантажі на будь-які відстані між різними складськими зонами.
Конструкція цього обладнання досить проста та надійна. Його використання має безліч переваг, серед яких — висока швидкість обробки товарів, зниження навантаження на персонал, мінімальне споживання енергії та тривалий термін служби. Роликовий конвеєр є модульним, тому його конфігурацію та розміри можна легко змінити в разі виникнення потреби. Існує два типи цього обладнання: рольганг непривідний та привідний. Перший працює під дією рушійної сили, другий — завдяки маленьким двигунам, встановленим у роликах. Непривідні моделі не потребують електрики, але їм потрібен персонал, а другі можуть працювати в автоматичному режимі.
Переваги рольгангів
До плюсів роликових приводних конвеєрів відносяться:
-
Можливість економії електроенергії. Можна залучити лише зони, які необхідні для руху вантажів і товарів. Це дозволяє значно знизити рахунки за спожиту електрику. Живлення рольгангів здійснюється завдяки приводним роликам. Вони живляться від напруження 24V DC та повністю забезпечують повну безпеку для персоналу та вантажів.
-
Модульна конструкція. Рольганги здатні змінювати конфігурацію в разі потреби. При цьому ви можете змінити буквально все: кількість модулів, їхні розміри, довжину ліній тощо. Можна навіть зменшити чи збільшити величину кроків між роликами, що дозволяє працювати з вантажами різних габаритів.
-
Безпечне транспортування товарів. У сучасних роликових конвеєрах використовується зона нульового тиску. Так називають інтегровану в систему ZPA-логіку. Завдяки їй зберігається стабільна дистанція між товарами, що переміщуються лінією. Вони не б'ються один об одного, не стикаються в процесі руху.
Якщо говорити про непривідні моделі, то їхніми плюсами є те, що такі системи не потребують наявності електрики та дозволяють економити на комунальних послугах. Також до переваг рольгангів варто віднести й те, що можна змінювати будь-які параметри лінії. Наприклад, швидкість руху основних магістралей, відстань між ящиками тощо.
Структура лінії
Основним плюсом монтажу конвеєра є модульність. Можна вибрати будь-які потрібні елементи та встановити їх так, як це необхідно. Здебільшого рольганг створюється з кількох модулів:
-
Класичний прямий конвеєр. Він використовується для того, щоб передавати вантажі на потрібну відстань. Рух ним здійснюється горизонтально.
-
Поворотні секції. Вони можуть змінювати напрямок руху потоку на 30, 60 або 90 градусів. З їхньою допомогою лінія буде більш універсальною.
-
Мержери та дивертори. Є конструктивними елементами, які дозволяють з'єднувати лінії конвеєра.
Можна вільно змінювати конфігурацію рольгангів, щоб налаштувати логістичні ланцюжки так, як це зручно. У разі потреби конвеєр легко модернізувати або масштабувати, а також перенести на інше місце. До основних характеристик обладнання належать:
-
Допустиме навантаження на ролики — до 35 кг. Цього цілком достатньо для роботи з важкими та габаритними товарами.
-
Швидкість переміщення вантажів — до 2 метрів за секунду. Водночас її можна змінювати за потреби.
-
Рівень шуму при максимальному навантаженні — до 65 дБ. Рольганги досить тихі, тому персоналу не знадобляться засоби індивідуального захисту.
Середній термін напрацювання окремих елементів становить 100 000 мотогодин. Тобто за умови повного завантаження обладнання відпрацює не менше ніж 12 років.