Саме два цих компоненти є головною відмінністю звичайних велосипедів від електро. Щоб зробити вибір правильно, давайте розберемося у видах, типах та правильному виборі.
Який двигун підійде?
Сучасні електровелосипеди оснащуються:
- Редукторним мотор-колесом.
Цей варіант дуже легкий (приблизно 3 кг). Його сміливо можна назвати тяговим, а його основна перевага в вищому моменті, що крутить. Більшість електровелосипедів ґрунтується саме на такому моторі більш детально на сайті. Якщо байк підбирається для швидкісної їзди, то радимо придивитися до моделей на 36 або 48 В. Чим вище напруга, тим вище обертання.
- Прямопривідним мотор-колесом.
Крутний момент тут дуже слабкий, хоча сама модель більш швидкісна. Особливість тут – рекупераційна енергія. Сенс у тому, що при гальмуванні мотор-колесом виробляється енергія, що йде назад у АКБ, заряджаючи її. Зазвичай це близько 5% від загального обсягу.
Що ж до місця встановлення електричного двигуна, то розрізняються два основні:
- передній. Призначений для повільних прогулянок міськими велосипедами;
- задній. Класичний варіант для спортивних велосипедів.
Також кращий спосіб, коли двигун-колесо встановлюється спереду, а заднє колесо залишається тяговим. В результаті виходить «повний привід» із відмінною прохідністю.
ТО двигуна необхідно проводити кожні 10 тис. км.
Види та типи АКБ для електровелосипеда
Батарея безпосередньо пов'язана з мотором: її об'єм, напруга та тип. Перший параметр вимірюється в Ah, тобто ампер/годин, другий - у вольтах. Більший об'єм батареї дасть змогу подолати більшу відстань на одному лише заряді.
А що означає, коли на батареї вказано лише одне число, наприклад 432? Це означає сумарний параметр потужності. Досягається він множенням 36 вольт на 12 ампер/годин.
Хороший параметр АКБ для електробайка - від 36 до 48 В і від 10 до 15 Ah.
Класифікація акумуляторів:
- Літій-іонний.
Сучасний вигляд, який встановлюється практично скрізь, якщо ми говоримо про якісний транспорт. Він досить об'ємний та легкий. Доступний для використання навіть у -20 градусів, але не більше. Витримує приблизно 800 повних циклів заряду/розряду.
- Літій-залізо-фосфатний.
Позначається як LiFePO4. Можна сказати найкращий і застосовується виключно для потужних електродвигунів. Одна з його переваг – це захист від перегріву, що робить АКБ найбезпечнішим. За своїми габаритами набагато більше попереднього типу та на низькі температури реагує незадовільно. Орієнтовний цикл заряд/розрядів становить 3000.
- Літій полімерний або Li-pol.
Дуже податливий до високих температур, отже схильний до перегріву.
- Свинцево-кислотний.
Використовується у найдешевших моделях електровелосипедів.
Встановлювати батарею можна на рамі, на багажнику та навіть підсиділі. Розмір, напруга та обсяг безпосередньо залежать від місця встановлення. Слід розуміти, що велика ємність АКБ – це великі габарити.
Звертайте увагу на таку характеристику, як запас ходу. Вона означає максимальну відстань, яку можна подолати однією повному заряді. Якщо в ході активного використання один з компонентів електровелосипеда став непридатним, можна докупити необхідний і поміняти. Фахівці Sporte у цьому допоможуть найкраще!