Сміттєві контейнери стали невід'ємною частиною для збирання відходів. Нині використовують стандартні ємності, які виготовляють згідно з європейськими стандартами, що відповідають нашим особливостям експлуатації. 

Існує багато видів сміттєвих баків, і усі вони, маючи певні переваги, чудово справляються зі своїм завданням. Їхня загальна характеристика - довговічні, надійні, екологічні, легкі у використанні, місткі, добре вписуються у ландшафт. 

За своїм призначенням поділяються на 3 групи:

  • для зберігання сміття;
  • для транспортування;
  • спеціалізовані (небезпечні відходи). 

Другий і головний поділ контейнерів - підземні та надземні, останні своєю чергою мають ще підвиди. Давайте детальніше розберемося з цим питанням. 

6WpqVPUH8RqmhywmtZKBX1aUqrS5SvPriD3MY518tXJddP5_mN9UUPGKkS7bMrQYipSMgCIn5QBL4Xwk7QS_JP4zu6pww8ONhTF51CHYlg7QsngPqumyGoUfAMx4w2R1s_Eq3DXJVTycyZev829aYXxCyo84zd5fkkA14lptBmo5cD6O-r7HloG8IA

Види сміттєвих контейнерів, їхні особливості

Один з видів, це підземні баки. Відносно нове поняття, бо у нашому регіоні їх почали використовувати нещодавно,  тому така послуга вже кілька років доступна на сайтах профільних компаній. Для західних та європейських країн це вже норма десятиліть. Головна їхня перевага - стаціонарність і зовнішній вигляд. Над землею видніється лише сміттєприймач, а ємність для відходів знаходиться під землею. Завдяки цьому міська інфраструктура виглядає більш привабливо, відсутні неприємні запахи, а також така система полегшує роботу комунальникам. 

Переходимо до наземних. Вони поділяються на такі:

  • Пластикові контейнери бувають різних форм (прямокутні, циліндричні, у формі дзвону, сміттєві тари, "човники" для будівельних відходів) і моделей (2 і 4-колісні, безколісні). Такі баки ми бачимо на вулицях доволі часто. За своїми критеріями вони одні з найкращих: гарно вписуються у довкілля; легкі, мають зручні розміри, мобільні, а отже зручні у транспортуванні; чудово підходять для житлових кварталів і приватних секторів; їм не страшна корозія і перепади температур, так само як і інші погодні явища; виготовляються з міцного пластику підвищеної якості.
  • Оцинковані баки підходять для збору відходів різного типу. Вони бувають різних форм і об'ємів, зазвичай мають бічні захвати та сферичну кришку. За своїм типом дуже схожі на попередні, але є більш надійними, зносостійкими і довговічними. Завдяки оцинкованому покриттю їм не страшна корозія і вогонь. Їх експлуатація універсальна, бо в цих баках можна і зберігати відходи, і перевозити їх. Використовують їх зазвичай представники ЖКГ під час облаштування сміттєвими системами, зони приватних будинків, жилих масивів та інших об'єктів цивільної інфраструктури. 
  • Міські урни та контейнери - невід'ємна частина облаштування довкілля. Побачити їх можна на кожному кроці: по вулицях, біля магазинів і торгових центрів, у зонах відпочинку, офісах і т.д. Вони можуть бути як з пластику, так і з металу. Невеликого розміру, вертикального розміщення, з кришкою чи без, закриті чи відкриті, різних кольорів. Може бути один контейнер або декілька для сортування відходів. 

Кожен з цих видів може бути різного об'єму, що визначається або в літрах або у м³. 

Як бачимо, розмаїття контейнерів велике, усі вони є незамінними помічниками збору відходів і справляються з цим на відмінно.