За оцінками фахівців, проблемою безпліддя в даний час страждає близько 10-16% людей репродуктивного віку. В Україні з нею борються близько мільйона пар, більшість з яких не перебувають під наглядом спеціалізованих центрів, що займаються комплексною діагностикою та лікуванням розладів фертильності. Репродуктивне здоров’я – це тема, яка нас не хвилює, доки вона не створює проблем, надія сайт https://www.ivf.com.ua/ua/ пропонує прийняти участь у спеціалізованих програмах «Відповідальне батьківство», «Ваша безпечна вагітність» та інші. Фахівці клініки репродуктивної медицини «Надія» докладуть максимум зусиль для появи у вашій родині довгоочікуваного малюка.

Планування вагітності

Планування вагітності добре починати з консультації у лікаря, який проводить медичний огляд. Лікар в першу чергу проведе контроль працездатності найважливіших органів таких як серце, легені. Проведе обов’язково контроль значення артеріального тиска.

Вагітність - це особливий період у житті кожної жінки, коли вона повинна перебувати під постійним медичним наглядом. Під час вагітності список обстежень, які необхідно здати, великий, і, що важливо, про них потрібно пам’ятати і не нехтувати призначенням лікаря. Ряд обстежень рекомендує гінеколог по вагітності.

Етапи вагітності

Фізіологічно вагітність триває 40 тижнів і ділиться на три триместри:

- I триместр - від запліднення до 16 тижня;

- II триместр - 16 - 24 тиждень вагітності;

- III триместр - з 24 тижня до пологів.

Які аналізи потрібно здавати при вагітності?

Перелік обстежень залежить від терміну вагітності. Слід пам'ятати, що перший візит до гінеколога повинен відбутися між 7-8 тижнем вагітності. Під час першого візиту проводяться такі аналізи, як вимір маси тіла, артеріальний тиск, огляд молочних залоз, а також забір цитологічного та вагінального мазка для бактеріологічного дослідження.

Також зважування буде проходити при наступних візитах - в книжку вагітності гінеколог занесе дату візиту і вагу майбутньої мами. Гінеколог також зобов'язаний перевіряти артеріальний тиск під час кожного візиту пацієнтки.

УЗД при вагітності - як часто?

Рекомендується провести чотири, п’ять УЗД досліджень:

- УЗД до 10 тижня вагітності;

- УЗД у першому триместрі;

- УЗД у середині другого триместру - тут є можливість дізнатися стать дитини;

- УЗД у третьому триместрі;

- Післяпологове УЗД.