Популярними оздоблювальними матеріалами для кухні були й залишаються шпалери. Це звичне та перевірене часом покриття стін, яке має безліч переваг. Зокрема, доступну ціну та розмаїття кольорів, завдяки чому можна оформити приміщення у будь-якому стилі.
Перед тим, як замовити шпалери у Броварах, варто з’ясувати, які саме з них підходять краще за все. Адже вибір величезний, і важливо не помилитись, аби не переробляти ремонт вже наступного року.
Головні вимоги до шпалер
Перед усім, потрібно розглянути вимоги, які висуваються до полотен, враховуючи особливості кухонного приміщення. А саме:
- Стійкість до перепадів температури. На кухні готують їжу, тому часто трапляються перепади температур, особливо взимку, коли хазяйка починає готувати страви в спочатку прохолодному приміщенні, а потім там стає спекотно;
- Стійкість до вологи. Випаровування під час готування страв – звичайна справа. Навіть чайник при нагріванні парує, а тому рівень вологи значно підвищується. Якщо шпалери уразливі до цього, то довго вони не прослужать;
- Можливість мити полотна. Плями, бруд, краплі жиру – це теж одна зі складових кухні. Без цього не обійтися. І всі ці плями та забруднення осідають на стінах. Якщо шпалери передбачають вологий догляд, то проблем немає, достатньо просто помити їх, і плями щезнуть;
- Світлостійкість. Сонячні промені разом з підвищеною температурою негативно впливають на шпалери. Полотна вигорають, втрачають свою привабливість, яскравість, декоративність. Тому одна зі зрозумілих вимог – стійкість до вигорання;
- Щільність. Чим більший цей показник, тим менше пор, а значить, і забруднення не будуть накопичуватись у структурі полотен. Це значно подовжить експлуатаційний термін шпалер.
Також важливо, щоб оздоблювальний матеріал володів паро поглинанням. В такому разі полотна не будуть намокати, знижується ризик появи цвілі та грибку.
Варіанти по матеріалу виготовлення
Шпалери для кухні представлені у широкому асортименті. І необхідно роздивитись всі варіанти, звертаючи увагу на матеріал виготовлення.
1. Паперові. Це найгірший варіант, незважаючи на всі переваги таких полотен. Справа в тому, що папір погано переносить вологу, швидко руйнується при перепадах температури, та й сильно забруднюється, а мити їх зволоженою губкою протипоказано. Звісно є 2 виключення:
- Паперові шпалери з водовідштовхувальним просоченням. Вони не дуже привабливі, а строк служби ледь досягає 5 років. Якщо планується через певний проміжок часу відновити ремонт, то можна розглянути такий варіант;
- Полотна з тонким шаром вінілу. Глянцева поверхня з тематичним малюнком – такий варіант часто можна зустріти у продажу. Але перед обклеюванням стін, їх спочатку треба ретельно вирівняти, бо дефекти будуть помітними, навіть більше, ніж при використанні звичайних шпалер.
Таким чином від паперових полотен краще відмовитись.
2. Вінілові. Виготовляються зі штучного матеріалу, який не боїться вологи, ультрафіолетових променів, не вигорає, досить щільний. Більшість вінілових шпалер можна мити, змочивши губку у мильний розчин, тому плями видаляються легко, без ризику пошкодити полотна. Крім того, полотна мають певну товщину, яка допомагає замаскувати дефекти стін. Тому це досить гарний варіант, який і обирає більшість людей.
3. Компакт-вінілові. Взагалі вони вважаються оптимальним рішенням для кухні. Виготовляються за технологією гарячого тиснення, випускаються з різними фактурами, що нагадують текстиль, цеглу, каміння, шкіру. Легко піддаються миттю, можна застосовувати щітки, миючі засоби. Якщо підійти до справи з творчістю, то є можливість створити унікальний і дуже гарний інтер’єр на кухні. Компакт-вінілові шпалери характеризуються довгим експлуатаційним строком.
4. Вінілові під фарбування. Теж вигідне рішення. Якщо часто хочеться змінити обстановку на кухні, то не потрібно буде переклеювати шпалери, їх можна просто перефарбувати в потрібний колір. Якісні полотна здатні витримувати до 7 перефарбувань. Тільки треба вибирати фарбу, яка стійка до вологи, щоб мати можливість мити стіни у разі забруднення.
5. Скловолоконні. Перш за все, серед переваг даного рішення виділяють здатність шпалер не накопичувати шкідливі мікроби, що досить важливо в умовах кухні, де готується їжа. Також полотна не електризуються, тому й пил на них осідає не так активно, як на інших. Скловолоконні шпалери славляться стійкістю до кислот, лугів, хімічних речовин, а значить, їх можна мити будь-якими миючими засобами. Проте часто доглядати за ними не доведеться, плями на них майже непомітні, та й бруд не так осідає. При бажанні завжди можна пофарбувати, необхідно лише правильно вибрати фарбу, як у попередньому випадку.
Зустрічаються шпалери і з інших матеріалів, але для кухні вони використовуються не так часто, скоріш як виключення.