Зловживання алкогольними напоями - одна з найбільш поширених проблем сьогодні, результатом якої може стати алкогольна інтоксикація. Тому, у сьогоднішній статті, ми та медичний онлайн хаб Doc.ua розповімо докладніше, що таке алкогольна інтоксикація, які бувають її ступені та, як лікувати алкогольну інтоксикацію в домашніх умовах, або за допомогою кваліфікованих спеціалістів.

Алкогольне отруєння - це інтоксикація організму етанолом (етиловим спиртом) та продуктами його розпаду. В залежності від кількості та міцності, алкоголь швидко всмоктується в кров, що призводить до порушень роботи не лише шлунку та печінки, а й нирок, підшлункової залози, мозку, несучи за собою негативні наслідки діяльності центральної нервової системи. Алкогольна інтоксикація частіше виникає у людей, які мають проблему з хронічним споживанням спиртних напоїв або у разі надмірно випитої дози.

Симптоми алкогольного отруєння

У залежності від кількості, якості випитого напою та ступеню алкогольної інтоксикації проявляються такі симптоми:

  • запаморочення та загальне нездужання;
  • сонливість;
  • почервоніння обличчя;
  • нудота;
  • блювота;
  • холодний піт;
  • зневоднення організму;
  • прискорене серцебиття;
  • різке пришвидшення частоти пульсу;
  • сильний головний біль;
  • порушення мовлення людини - загальмовування вираження думки;
  • тремор рук;
  • розширення зіниць;
  • порушення координаційних рухів.

При важкому ступені алкогольної інтоксикації можливі гірші наслідки - повна втрата свідомості (кома). Цей симптом може бути дуже небезпечним, адже людина, котра знаходиться в алкогольній комі, не реагує ні на словесні, ні на тактильні подразники. У цьому випадку необхідно одразу звертатися до швидкої медичної допомоги.

Види алкогольної інтоксикації

У залежності від ступеня складності та концентрації алкоголю в крові виділяють наступні види інтоксикації:

  1. Легкий ступінь. Концентрація алкоголю в організмі 0,5-1,5 проміле. Даний вид характеризується підвищеним емоційним станом людини, порушенням координації рухів, піднесеним настроєм. В особи може почервоніти обличчя та підвищитися слиновиділення.

  2. Середній ступінь. Концентрація алкоголю в організмі 1,5-2,5 проміле.Людина повільніше міркує та погано реагує на зовнішні подразники. Дезорієнтація у просторі, нерозуміння, що відбувається навколо, рухи та мова не піддаються контролю - ще одні симптоми цього виду алкогольної інтоксикації. Нерідко, під час цього ступеню проявляється нудота та блювота.

  3. Тяжкий ступінь. Концентрація алкоголю в крові від 2,5 проміле та вище. Відсутня реакція на зовнішні (дотикові та слухові) подразники. Може наступити алкогольна кома та смерть від передозування етиловим спиртом. 

Однак, не завжди погана якість чи великі дози алкоголю можуть спровокувати такі симптоми. Трапляється, що навіть вживши невелику частку рідини, що містить в собі спирт, у людини може погіршитися самопочуття. Такий стан називають “патологічне сп'яніння”. Він характеризується психозом, втратою самовладанням та навіть агресією. Людина в такому стані може заподіяти лихо не лише собі, а й навколишнім.

Лікування алкогольної інтоксикації

Лікування симптомів алкогольної інтоксикації проводиться в залежності з її видом. 

При легкій та середній тяжкості отруєння людині необхідно:

1. Надати якомога більше свіжого повітря, відчинивши вікно, або вивести на двір. До носа можна піднести ватку, змочену нашатирним спиртом чи оцтом, але в жодному разі не пляшечку. Однак, будьте обережні, це може пошкодити слизові!

2. Зробити промивання шлунку для очищення організму від токсинів, що потрапили в кров. Для цього можна випити 2-3 склянки води кімнатної температури. Це викличе блювоту та очистить організм від спирту.

3. Прийом ентеросорбентів. Для зменшення ступеню інтоксикації організму їх можна прийняти завчасно до потрапляння алкоголю всередину. Однак, якщо алкогольне отруєння вже сталося - вони швидко впораються з виведенням токсинів з організму.

Професійна медична допомога при інтоксикації

Втрата свідомості свідчить про важкий вид отруєння етиловим спиртом організму. Насамперед у таких випадках необхідно викликати швидку та чітко вказати на поточний стан людини. Важливо покласти особу на бік, щоб уникнути проникнення блювотних мас у легені. При тяжкому ступені інтоксикації, хворого переводять у реанімаційне відділення, де надають необхідну допомогу.

Одним з дієвих та швидких способів виведення токсинів з організму людини - інфузійне введення медичних препаратів (крапельниця). Це досить дієвий спосіб, адже медикаменти одразу потрапляють у кров, таким чином набагато швидше можуть полегшити самопочуття.

Переваги крапельниці під час сильної інтоксикації організму:

  • поступове потрапляння препаратів в організм людини;
  • швидке припинення блювоти та нудоти;
  • зниження навантаження на шлунково-кишковий тракт;
  • швидке полегшення стану незалежно від ступеня інтоксикації;
  • запобігання виникнення побічних реакцій організму;
  • зниження навантаження на роботу серця та судин.

Однак необхідно знати, що самолікування в таких випадках зовсім недоречне і тут необхідна консультація лікаря, котрий зможе правильно підібрати медикаментозне лікування. Наприклад, медичний онлайн хаб Doc.ua, пропонує послугу “крапельниця вдома”, що допоможе впоратися з наслідками алкогольної інтоксикації.

Висновки 

Отруєння етиловим спиртом - достатньо популярна проблема. Незалежно від ваги та зросту людини, алкогольні напої будь-кому можуть нанести шкоди, яка може мати вплив на роботу органів. Тому обов’язково потрібно звертатися до кваліфікованих фахівців у разі надмірного споживання алкоголю. Необхідно слідкувати за якістю та розмірами рідини, яка потрапляє у ваш організм.