Створення музики навіть в домашніх умовах потребує спеціального обладнання. Користуватися клавіатурою та мишею не дуже зручно, так як на пошук та редагування певного ефекту втрачається дорогоцінний час.
Спеціально для зручності створені MIDI-контролери. Знайти їх допоможе музичний магазин, де представлені різноманітні пристрої такого типу.
Контролери та їх можливості
Кожен з таких пристроїв – складний пульт керування різноманітними сигналами. В залежності від типу сигнал змінюється за допомогою:
- клавіш;
- фейдерів;
- педів;
- кнопок;
- поворотних регуляторів;
- джойстиків і т. д.
Але кожен з MIDI-пристроїв служить не просто регулятором, але й повноцінним музичним інструментом. Головне вибрати найзручніший для себе варіант.
Типи девайсів
Всі існуючі інструменти цього типу можна поділити на кілька типів:
- педи (гумові клавіші для створення ритму);
- клавішні (нагадують клавіші фортепіано та використовуються для створення власних мелодій);
- мікшери (для живих виступів та зручної зміни ефектів);
- вузькоспеціалізовані (для певного інструменту);
- гібридні (клавіші/педи/фейдери).
Коли обрано найзручніший варіант, варто приділити увагу іншим характеристикам електроніки. Важлива якість, чутливість регуляторів, міцність.
Керування ефектами на різних пристроях здійснюється за допомогою:
- енкодерів (поворотних регуляторі) з вільним обертанням або з обмеженою зоною налаштування;
- кнопок (активація/деактивація);
- фейдери – регулятори повзункового типу (при виборі варто оцінювати ширину для особистої зручності).
Добре, якщо в MIDI-контролері є власний дисплей. Деякі моделі мають навіть сенсорні екрани, що досить зручно. Часто пристрій використовується не лише разом з ноутбуком, а сам є основним музичним інструментом. Наприклад, електроніка від AKAI дуже часто використовується бітмейкерами під час живих виступів. Є навіть бітмейкери, які одночасно використовують одразу два контролери з усіма їх можливостями. Але для такої гри потрібні роки практики, знання всіх можливостей обладнання.