Осушувач повітря, як і зволожувач, є пристроєм, який необхідний для забезпечення комфортного рівня вологості у приміщенні протягом тривалого часу. Пристрій потрібен для усунення проблем, викликаних підвищеним рівнем вологості повітря. Осушувач повітря дозволяє вирішити два важливих завдання: забезпечити комфортні умови перебування в приміщенні для людей, змушених у ньому постійно перебувати, а також забезпечити сприятливі умови задля самого приміщення, в якому регулярно спостерігається підвищена вологість.
Підвищена вологість – це проблема
У приміщеннях із надлишковою вологістю можуть виникнути такі серйозні проблеми:
-
поява та поширення цвілі та інших грибкових організмів;
-
набухання та пошкодження дерев'яних конструкцій;
-
корозія металевих конструкцій;
-
проникнення вологи в оргтехніку, прилади та механізми;
-
виникнення ризиків короткого замикання;
-
зростання ризику травматизму через утворення патьоків та калюж на підлоговому покритті;
-
зниження теплоізоляційних властивостей будівельних та оздоблювальних матеріалів;
-
виникнення ризику появи браку у технологічних процесах з виробництва;
-
промерзання відкритих ділянок повітропроводів;
-
погіршення споживчих якостей та псування товарів на перезволожених складах і т.д.
Види осушувачів
В залежності від сфери застосування розрізняють побутові та промислові осушувачі https://osushiteli.ua/uk/promyshlennye, обрати та придбати які можна в інтернет-магазині Osushiteli.ua. Часто до окремої категорії відносять осушувачі повітря для басейнів.
За принципом роботи розрізняють:
-
Адсорбційні;
-
Конденсаційні;
-
Асиміляційні.
В залежності від конструкції осушувачі повітря бувають:
-
Мобільні;
-
Стаціонарні.
Адсорбційний осушувач повітря https://osushiteli.ua/uk/promyshlennye/adsorbtsionnye є одним з найбільш поширених типів осушувачів. Принцип дії осушувача повітря адсорбційного типу ґрунтується на здатності певних речовин поглинати вологу безпосередньо з повітря. Найвідомішою для споживачів речовиною з такими властивостями є силікагель.
Конденсаційний осушувач теж є популярним. Його робота заснована на властивості повітря самостійно позбавлятися надлишків вологи в процесі охолодження. При охолодженні повітря знижується максимально можлива кількість вологи, яку він здатний утримувати, і зайва волога випадає у вигляді конденсату.
Асиміляційний осушувач застосовується лише на виробництвах, коли є потреба в осушуванні великих об'ємів повітря. Він забезпечує постійний повітрообмін, в результаті якого вологе повітря з приміщення виводиться, поступаючись місцем більш сухому повітрю, що подається зовні.