Металошукач застосовують у різних сферах життя людини. Вони можуть бути різними в залежності від мети їх використання. Є навіть дитячі прилади. Металошукач можуть застосовувати для пошуку металу у ґрунті, пошуку археологічних цінностей, огляду людей, коли їм потрібен доступ до певного важливого об’єкта, дослідження якості харчових продуктів (щоб переконатись у відсутності металевої стружки у них). Медики можуть застосовувати металошукач для виявлення у пацієнта без свідомості металевих протезів або штифтів. Також за допомогою цього приладу військові ведуть пошук мін або боєприпасів.
Принцип роботи металошукача
Існує декілька різновидів такого обладнання, кожен з них працює за різними принципами. Дія кожного з різновидів заснована на фізичних законах.
- Індукційний металошукач. Прилад має індукційну котушку, яка працює як випромінювач та приймач. Сигнал проходить крізь нейтральні предмети та відбивається, якщо потрапляє на металеві предмети. Для правильної роботи такого приладу потрібні налаштування, оскільки металошукач може по різному поводитись на різних типах ґрунту.
- Імпульсні металошукачі. Обладнані котушкою. Принцип їх роботи полягає в тому, що металошукач створює імпульсні вихрові токи, які реагують на згасаючі електромагнітні поля. Також імпульсні металошукачі досить енерговитратні.
- Металошукачі, які сконструйовані за принципом «приймання – передача». Таки системи дозволяють досліджувати різни види ґрунтів. Оснащені двома котушками, з яких одна працює на прийом, а інша – на приймання сигналу.
- Генераторні металошукачі. Їх призначення полягає у пошуку конкретного металу. Такі прилади оснащені LC-генератором.
За якими показниками обирають металошукач
В залежності від рівня професійності користувача та його цілей, можна обирати різні варіанти. Потрібно звернути увагу на робочу частоту приладу, чутливість та дискримінатор. Від частоти роботи металошукача залежить глибина, на якій прилад здатний розпізнавати металеві предмети, а також їх розміри. Низькочастотні прилади здатні показувати предмети на більшій глибині. Для пошуку невеликих предметів, що розташовані близько до поверхні підходять високочастотні прилади.
Чутливість приладу – це здатність вловлювати навіть невеликі зміни в отриманому сигналі.
Стосовно дискримінатору, це дозволяє налаштувати прилад на пошук конкретного виду металу.