Підшипник являється складним вузлом, що забезпечує підтримку рухливих конструкцій, допомагає фіксувати певне положення, забезпечувати коливання, оберти, лінійне переміщення при мінімальному опорі. Класифікують підшипники за різними ознаками:
- типу тіл кочення (ролики або кульки);
- типу навантаження, яке може бути радіальним, осьовим або комбінованим;
- кількості рядів тіл кочення (1-, 2- або багаторядні);
- можливості самостійного компенсування перекосу (само- або несамовстановлюючі).
Придбати потрібної моделі підшипник магазин ISTOK пропонує за вигідною ціною.
Роликові підшипники
Роликові циліндрові підшипники використовуються у механізмах з радіальним навантаженням (насоси, гільйотини, редуктори великої потужності). Осьове навантаження вони не сприймають. Ролики можуть розташовуватися в одному або кількох рядах.
Вузол складається з:
- внутрішнього та зовнішнього кілець;
- роль тіл кочення виконують ролики у формі циліндрів;
- для їх розділення використовуються сепаратори.
У промисловості дворядні циліндрові роликопідшипники типу таких як NN та NNU мають певні відмінності.
Підшипники типу NN мають безбортове зовнішнє кільце, а ролики спрямовуються між трьома бортами внутрішнього кільця. А у моделях NNU безбортовим являється внутрішнє кільце, а ролики спрямовуються між трьома бортами зовнішнього кільця. Дворядні підшипники роликові мають значну вантажопідйомність, але програють кульковим підшипникам за швидкістю обертання. У каталозі магазину представленні роликові підшипники різних типорозмірів.
Корпуси підшипників
Інтернет-магазин ISTOK крім різного типу підшипників пропонує придбати штамповані корпуси для них та моделі виконані литтям. Корпус являється частиною підшипникового вузла в якій розміщують підшипник кочення разом зі сферичним зовнішнім кільцем. Для виготовлення корпусу використовується:
- пресована сталь;
- литий сірий чавун
- алюміній.
Рідше зустрічаються корпуси для підшипників пластикові та виготовлені з корозієстійкої сталі. Всі представлені на віртуальній вітрині магазину вироби відповідають вимогам актуальних стандартів, мають високий запас експлуатаційної міцності.
Чавунні корпуси для підшипників розраховані на високі навантаження без передачі вібрацій елементам, з якими він сполучається. Для спрощення змащування корпус комплектується різьбовою маслянкою. Магазин пропонує моделі корпусів різної форми, в яких передбачено два або більше монтажних отворів.
Штамповані моделі корпусів призначені для експлуатації у полегшених конструкціях з малим та середнім навантаженням. Пропонуються штамповані корпуси підшипників фланцеві:
- овальні на 2 кріплення;
- трикутні на 3 кріплення;
- круглі на 3 та 4 кріплення, а також моделі на лапах з кріпленням.
Корпуси, виготовленні методом лиття, дорожчі за штамповані моделі, бо процес їх виробництва потребує значно більших витрат на виготовлення оснащення. Але кожна модель має свої переваги.