Наші очі - це наше вікно у світ - без них наше повсякденне життя було б набагато складнішим, тому про них варто дбати щодня, не лише під час свят. Забруднення повітря, багатогодинна робота за комп’ютером, сидячий спосіб життя - все це шкідливо для наших очей та правильного зору. На щастя, є кілька простих правил, які ви можете застосувати сьогодні на практиці і насолоджуватися здоров’ям очей та зором орла на довгі роки.

Автор статті клініка офтальмології ЛМЦ https://lvivmedicalcenter.com/services/ophthalmology/ м.Івано-Франківськ.

1. Регулярно відвідуйте очного лікаря

Це неписане правило, що ми повинні перевіряти зір принаймні раз на два роки. Однак це не означає, що ви не можете робити це частіше - якщо ви помітили якісь проблеми, наприклад, зір погіршився, або у вас виникає періодичне печіння або сухість, обов’язково проконсультуйтеся з лікарем. Не недооцінюйте це. Регулярні оглядові огляди виявлять можливі зміни та дозволять лікувати очі на ранній стадії захворювання. Пам’ятайте, що спосіб життя, який більшість із нас веде, проводячи багато годин перед комп’ютером, не є корисним для наших очей, а це означає, що ваш зір може погіршитися, навіть якщо ви на 100% здорові.

2. Подбайте про своє харчування

Стара приказка говорить: "ти те, що ти їси", і в цьому немає великого перебільшення. Вам потрібна збалансована дієта, повна вітамінів та мінералів, для повноцінного функціонування, включаючи належне функціонування очей. Що повинно містити меню, розроблене з урахуванням зору? Офтальмологи рекомендують дієту, багату вітамінами А, Е і С, а також омега-3 кислотами та лютеїном. Ці інгредієнти не тільки допомагають підтримувати гарний стан очей, але також запобігають появі катаракти і навіть дегенерації жовтої плями. Де знайти ці вітаміни?

- Вживання моркви для здорових очей - це не винахід наших мам і бабусь. Цей овоч містить велику кількість вітаміну С, який є союзником ваших очей.

- Шпинат - ще один овоч, який варто додати до свого раціону. Він багатий як вітаміном Е, вітаміном С, так і лютеїном. Окрім шпинату, спробуйте інші зелені овочі, в тому числі капуста, горох та брокколі.

- Найкращим джерелом омега-3 жирних кислот є риба. Намагайтеся їсти їх хоча б раз на тиждень.

- Де знайти цинк? Ви знайдете його серед інших у яловичині та свинині, а також у арахісі та бобових.

3. Дайте очам відпочити

Ви працюєте за комп’ютером? Так само і більшість нашого суспільства. Пам’ятайте, що постійне дивлячись на екран не корисно для ваших очей. Щоб запобігти проблемам з очима, обов’язково робіть регулярні та тривалі перерви. Як це зробити? Є правило, яке американці називають правилом 20-20-20. Це означає, що ви повинні робити перерви кожні 20 хвилин і протягом 20 секунд дивитись на об’єкт, що знаходиться на відстані щонайменше 20 футів від нас (тобто приблизно 6 метрів). Застосовуючи це просте правило на роботі та вдома, ви подаруєте очам хвилину перепочинку та запобігнете утворенню т.зв. акомодаційні контрактури.

4. Висипайтеся

Сон важливий для регенерації всього нашого тіла, включаючи регенерацію очей. Занадто мало сну викликає втому очей, що викликає роздратування і сухість. Ви бачите свої червоні очі в дзеркалі, коли встаєте вранці? Увечері намагайтеся лягати спати раніше, і якщо у вас болять очі, використовуйте відповідні заспокійливі краплі для очей, доступні майже у всіх аптеках.

5. Захистіть свої очі від шкідливого сонячного випромінювання

Суворе сонце небезпечно для нашої шкіри та очей. Занадто тривалий вплив очей на випромінювання UVA та UVB може бути дуже небезпечним, оскільки це сприяє пошкодженню плями і навіть утворенню раку очного яблука та повік. Сонячні промені сушать поверхню ока, а це означає, що в сонячні дні ви можете відчувати сухість, пісок під повіками або відчуття печіння. Щоб цього уникнути, надіньте відповідні сонцезахисні окуляри. Що це означає? Хороші окуляри повинні блокувати випромінювання УФ-А та УФ-В на 100%, тому купувати їх варто у перевіреного оптика, а не в кіоску чи в магазині одягу.

6. Займіться спортом

Фізична активність - одна з тих видів діяльності, яка впливає на функціонування всього нашого організму. Нічим не відрізняється зі зором. Регулярні фізичні вправи покращують кровообіг і надходження його до всіх органів, включаючи зір. Знайдіть вид спорту, який приносить вам задоволення, і назавжди впишіть його у свій графік, щоб поліпшити кровопостачання ока.