Така розповсюджена послуга не тільки в Києві у всіх великих містах України, як оренда житла, не може існувати виключно своїм власним життям, в питаннях формування кошторису вона підпорядковується умовам ринку послуг. А от з питань створення стильного та практичного приміщення ця галузь підпорядковується загальним тенденціям оформлення інтер’єрів в певному регіоні. Будь який практичний власник для того, щоб його бізнес був прибутковим, перед заселенням нових мешканців зробить в приміщенні косметичний ремонт, але той, хто зробить дизайнерський ремонт виграє набагато більше.

Зробити дизайнерський ремонт в квартирі чи в будинку, які потім планується здавати в оренду, буде гарною інвестицією в майбутній прибуток. Процес створення дизайн-проекту в квартирі для оренди майже нічим не відрізняється від звичайної, але звісно має певні відмінності. Для щоб створити унікальний інтер’єр квартири для здачі за наймом потрібно виконати певні умови:

  • Визначитися для якої верстви населення планується надання цієї послуги. Тобто кому маєте здавати житло в оренду.
  • З'ясувати для себе цінову політику що до апартаментів. Мається на увазі певна сума, яку буде сплачувати орендатор за проживання.
  • Визначитися що до бюджету на ремонт та оздоблення інтер’єру приміщення. Мова про розмір капіталовкладень в ремонтні та будівельні роботи.
  • Обрати дизайнера чи дизайн студію для проектування.
  • Обрати стиль в якому має бути спроектоване та реалізоване приміщення.
  • Визначитися щодо компанії, яка буде проводити ремонтні та будівельні роботи з реалізації дизайн-проекту.

Насамперед потрібно обрати свою цільову аудиторію, кому саме плануєте здавати житло. Це може бути одинак, або сімейна пара, можливо з дітьми, такі фактори як вік, соціальне положення теж важливі. Такий важливий чинник, як цільова аудиторія, суттєво впливає на всі подальші пункти зі списку, та насамперед формування розміру платні за оренду та бюджету на ремонт. Обираючи оздоблювальні матеріали, варто розглянути варіант застосування комерційних матеріалів або меблів. Саме ці матеріали мають перевагу над звичайними побутовими через їхні підвищені властивості що до активного використання. Такі матеріали мають підвищену стійкість до витирання та псування. А невелика різниця в вартості у 10-15 % суттєво перекривається строком використання, який набагато більший ніж у звичайних матеріалів та меблів побутового призначення.

Обрати для проектування квартири або будинку дизайнера або студію в наш час доволі просто, для цього можна скористатись Інтернетом, або порадами ваших знайомих. Головне, треба обирати собі виконавця з числа професіональних студій дизайну, які мають не аби який досвід в проектуванні приміщень для оренди. Перед початком співпраці ознайомтесь з портфоліо дизайн студії, наприклад як у цієї майстерні https://vio-design.kiev.ua/ переконайтеся що вони мають всі можливості для такої роботи. Наявність великої кількості реалізованих проектів в їхньому портфоліо, це запорука вашої успішної співпраці.

Наступним етапом вам потрібно обрати стиль для оформлення майбутнього інтер’єру. Можливо той дизайнер, з яким будете співпрацювати запропонує свої варіанти що до обрання архітектурного стилю, але розгляньте стилі з нашого списку. Пропонуємо три основних стиля, які найчастіше використовуються для оздоблення інтер’єрів орендних приміщень, це «лофт», «мінімалізм» та «сучасна класика». Кожен з цих трьох стилів не просто унікальний і має особливі риси, кожен з них відображує окремий рівень якості, він є певним маркером та показником бюджета для реалізації та підкреслює статус особистості орендаря.

Стиль «лофт» (loft) простий локанічний та геть позбавлений лоску та пафосу. Його можна вважати за бюджетний варіант з реалізації та комплектації інтер'єру. Особливу увагу до себе цей стиль привертає завдяки можливості швидко провести всі будівельні роботи, бо частину поверхонь, які виконані з цегли або бетону, можна залишити в первинному вигляді майже без втручань. По своїй суті стиль лофт, це переобладнані в житлові приміщення звичайні горища, промислові та складські помешкання. Такі приміщення облаштовувалися на швидкоруч з мінімальними змінами та втручаннями в конструкцію та оздоблення. Саме через це приміщення в стилі лофт набуває брутальності та легкої неохайності в оформленні інтер'єру. Основні оздоблювальні матеріали, характерні для цього стилю це бетон, цегла, метал та деревина зі слідами механічних пошкоджень. На фоні чорних металевих конструкцій та занедбаних бетонних стін може яскравою плямою виділятися диван чи крісло, так як на цьому прикладі на фото

Ще один популярний стиль для облаштування квартир для здачі за наймом це стиль «мінімалізм». Цей стиль є найбільш вживаним з цієї трійці, його можна прирівняти до класу «престиж». Мінімалізм в інтер'єрі, це коли не мало всього, а просто нема зайвого, таке приміщення просторе та гарно освітлене. Для освітлення мінімалістичного інтер’єру активно використовують денне та штучне освітлення, останнє має бути поділене на декілька груп для кожної зони в кімнаті. Оздоблювальні матеріали, які використовуються в інтер’єрі, імітують природні матеріали такі як дерево та камінь, мають часто доволі виражену фактуру. Кольори в мінімалістичному інтер’єрі мають душе широку палітру, але частіше використовуються більш стримані, інколи в контрастному поєднанні. Допускається використання насичених та яскравих кольорів для надання окремим ділянкам стін або предметам додаткового акценту.

Найбільш вишуканий стиль для квартир під здачу в оренду, це «сучасна класика», яка належить до класу VIP. Останні 6-8 років цей стиль здобув певного рівня популярності та міцно закріпився на ньому, прибравши «важку» класику з ламбрекенами, позолотою та дорогоцінним камінням. Дизайн інтер’єру в стилі сучасна класика стриманий, але доволі вишуканий, поєднання класичних карнизів та молдингів з сучасними меблями та світильниками дають можливість постійно експериментувати та отримувати в результаті неочікувані комбінації. Кольорова гама таких інтер’єрів приглушена, використовуються переважно пастельні тони, в них складно зустріти яскраві кольори. Проте не виключене використання й темних та глибоких відтінків синього та сірого кольорів. Оздоблювані матеріали використовуються переважно з імітацією природних матеріалів, таких як дерево, камінь базальт або мармур.

З кожним роком дизайну в приватних інтер’єрах надається більше уваги, до їх проектування та оздоблення власники залучають професіональних дизайнерів інтер’єрів , на цьому фоні зростають вимоги й до житла, яке надається в оренду. Попит від орендарів змушує власників апартаментів постійно піднімати рівень такого житла. На сьогоднішній день вже замало зробити простенький косметичний ремонт в квартирі для оренди. Буденність змінюється на стильне оформлення і в цьому видно гарні перспективи для галузі орендованих квартир та будинків.