Змішувач кухонний, як і будь-яка інша домашня сантехніка, потребує регулярного догляду і чищення. Але, з різних причин, у користувачів не завжди виходить його забезпечити. Як же почистити кран, щоб він залишився таким самим на вигляд і не пошкодити покриття? Є кілька ідей.

змішувач

Вапняний наліт: як прибрати?

Поява накипу на крані на кухні або в ванній, річ неприємна, але прибрати її можна. Є кілька безпечних методів очищення, для яких потрібно запастися часом і терпінням, так як більшість кранів рельєфні і відразу відмити їх буде важко:

  • розчин з води і оцту (9%) – його готують в пропорції 1:1; кухонну губку змочують і обробляють нею поверхню; через деякий час змішувач споліскують і насухо витирають ганчіркою;
  • гаряча оцтова кислота – потрібно підігріти оцет, щоб він став теплим; змочену ганчірочку обгортають навколо змішувача і залишають на годину; потім виріб споліскують теплою водою і витирають насухо;
  • розчин лимонної кислоти – має дуже високий очисний ефект; в підходящій ємності готується розчин з 1 літра води і 4 столових ложок кислоти; потім, потрібно відкрутити кран і опустити його в посуд на 2 години (а краще на ніч), потім, його потрібно обполоснути, витерти і поставити на місце;
  • розчин з соди, мила і води – цей метод дуже простий, так як його складові є в кожному будинку; мило розчиняють у воді, додають соду; розчином змочують кухонну губку і обробляють змішувач для кухні або ванни; через деякий час кран потрібно сполоснути і витерти.

Кран на кухню з покриттям з емалі, кераміки або каменю не боїться нальоту та іржі, а ось за хромованим покриттям потрібно стежити. Більше якісних змішувачів на https://mixxen.ua/. Тут завжди допоможуть підібрати необхідний варіант виробу.

кран на кухню

Використання хімічних миючих засобів

Якщо прості методи не допомагають боротися з брудом і нальотом на змішувачах кухонних, то можна вдатися до використання побутової хімії. Однак, тут потрібно бути дуже обережним і уважним, адже далеко не всі засоби можна використовувати для змішувачів. Важливо враховувати деякі рекомендації:

  • якщо поверхня хромована, то потрібно купувати тільки спеціально розроблені засоби; засобами для очищення іржі можна пошкодити покриття;
  • абразиви дуже шкідливі для будь-яких поверхонь кранів на кухню, тому, краще зовсім від них відмовитися; рідкі засоби більш прийнятні, вони не залишають подряпин на оболонці і допоможуть зберегти зовнішній вигляд виробу;
  • не потрібно змішувати кілька речовин; хорошим варіантом буде використання одного хімічного складу, або, використання різних, але окремо;
  • під час обробки поверхонь важливо користуватися засобами захисту (масками, рукавичками і тому подібним), щоб не нашкодити здоров'ю.

Якщо регулярно доглядати за сантехнікою, обполіскувати після експлуатації, насухо витирати, дезінфікувати, то не потрібно буде вдаватися до серйозного чищення змішувача кухонного або в ванній.

змішувач

Аератори на змішувачах

Будь-який користувач міг помітити, що на змішувачі кухонному є маленький пристрій, який накручують зверху або всередину (залежно від моделі пристрою). Практично всі нові змішувачі ними володіють. Це аератори – набори дрібних сіточок з пластика, гуми або металу з осередками.

Вода, проходячи через систему сіточок, розтинається на багато дрібних цівок і насичується повітрям. Струмінь виходить об'ємним, але дуже м'яким, так як розбавляється повітрям у співвідношенні 1 літр води на 3 літри повітря. Таким чином, економиться більше, ніж 5 кубометрів води на рік.

змішувач

Ці сіточки в кранах на кухні, теж потрібно чистити. Найкращим варіантом буде занурити їх в розчин оцту на деякий час і сполоснути. Так потрібно робити тому, що отвори в аераторах забиваються з часом і не пропускають воду. Це може призвести до протікань і поломок в інших місцях крану.