В кожнім будівництві не обійдеться без покриттів чи сталевих конструкцій. За допомогою металопрокату створюють сталеві профілі зігнутого зразка, їх і називають швелерами.
Як виглядає швелер?
Сталевий швелер являє собою гарячекатану вуглецеву сталь C-подібної форми. Створений з використанням вертикальної стінки, верхнього і нижнього горизонтальних полиць направлених в одну сторону, він доступний в широкому діапазоні розмірів і товщин. Щоб виплавити профіль, беруть різноманітні металеві сплави. Великий вибір металопрокату на сайті Дімакс.
Горячекатаний спосіб виготовлення
У виготовленні використовується сталь різних марок відповідно ГОСТу. В процесі гарячо-катаного валкування получаем виріб, який зміцнює конструкції різної конфігурації. Він добре працює на вигин і є не дуже важким. Гаряче вальцювання гарантує високу міцність і надійність продукту.
-
Нумерація виробу відповідає висоті стінки в сантиметрах.
-
Довжина може бути від 2 м до 12 м.
Які швелери бувають?
Для виготовлення металопрокату застосовують залізо двох видів: вуглецеву і низьколеговану сталь. Для маркування продукції вказують деякі розміри: висоту стінки, товщину металу, ширину поличок.
Вони можуть розподілятися на наступні категорії:
-
швелер-звичайний. Це, металопрофіль де полички мають внутрішній кут, більший за 90 (відображається буквою-У);
-
виріб, в якому внутрішні полички знаходяться паралельно, під кутом 90 градусів (в маркуванні бачимо-П);
-
економічний зразок, внутрішні полиці розташовані паралельно одна одній (маємо букву-Е). Для виготовлення використовують різні метали;
-
легкий зразок з рівними полками (партія «Л»). Відрізняється більш тонкою товщиною сталі;
-
спец зразок (партія «С»).
Швелери відрізняються також за значеннями ГОСТ. Ось декілька варіантів:
-
8240-89 це швелери з вуглецевої, низьколегованої сталі, гарячекатані.
-
8278-75 вироби рівнополочні, гнуті.
-
8281-80 нерівнополочні, гнуті.
-
5267 — спеціальні, використовуються у вагонобудівництві;
-
5420 — спеціальні, для сільхоз техніки (партія «Т»);
-
19425-74 спеціальна. Під час виробництва застосовують понад міцну сталь.
Під час будівництва автомостів, мостів залізничного сполучення, прольотів величезних будівель і так далі використовують спеціальні види швелера. Під маркуванням «Б» буде швелер підвищеної точності.
Сфери застосування
Сталеві канали з бортами широко використовують в промисловому обслуговуванні, сільському господарстві, транспортному обладнанні, суднобудуванні. Цей матеріал ідеально підходить для додаткової міцності і жорсткості в порівнянні зі сталевим уголком, коли йде вертикальне або горизонтальне навантаження. Як правило використовуються для виготовлення каркасів, колон, балок, драбин, зміцнення споруд, цехів. Цю сталеву форму легко зварювати, різати, формувати і обробляти за допомогою відповідного обладнання і знань. Швелери також доступні з гальванічним покриттям для тривалого захисту від корозії. З їх допомогою можна створювати будь-які конструкції.